Skip to content

TropiMy Przygody


Jak wybrać idealny damski rower miejski? Poradnik dla początkujących

Jak wybrać idealny damski rower miejski? Poradnik dla początkujących

Rower coraz częściej staje się atrakcyjną alternatywą dla samochodu oraz komunikacji publicznej. Pozwala na szybkie poruszanie się po mieście, dostarczając jednocześnie niezbędnej dla zdrowia dawki ruchu. Dwa kółka sprawdzają się także w czasie wolnym. Wycieczki i przejażdżki zmniejszają stres oraz pozytywnie wpływają na kondycję. Czym kierować się podczas zakupu roweru miejskiego?

Czym charakteryzuje się rower miejski?

Miejskie rowery damski przeznaczone są do poruszania się po twardej i gładkiej nawierzchni. Wyróżniają się stabilną konstrukcją, która zapewnia maksymalną wygodę użytkowania. Najczęściej odznaczają się dużymi kołami, stalową ramą oraz podniesioną i wyprofilowaną kierownicą, która ułatwia utrzymanie wyprostowanej postawy ciała. Tak zaprojektowany rower świetnie spisuje się w czasie jazdy po chodnikach i ulicach, zapewniając wysoki poziom przyczepności do asfaltu oraz umożliwiając komfortowe prowadzenie pojazdu.

Rowery miejskie wyposażone są również w szersze opony, które pełnią jednocześnie funkcję amortyzatorów, chroniących przed wstrząsami i wibracjami. Większość modeli nie posiada bowiem dodatkowej amortyzacji, która jest charakterystyczna dla rowerów górskich. Rowery damki sprawdzą się zarówno na rekreacyjnych wycieczkach, jak i w czasie codziennego poruszania się po mieście. Stanowią dobrą dla zdrowia i ekologiczną alternatywę dla samochodów osobowych.

Jak wybrać najlepszy damski rower miejski?

Jednym z najważniejszych parametrów pozostaje rozmiar ramy, którą należy dopasować do wzrostu oraz długości nóg. Przydatną wskazówką mogą okazać się tabele przygotowywane przez producentów. Pamiętaj o tym, że źle dobrana rama może znacznie obniżyć komfort codziennego poruszania się. Zwróć przy tym uwagę na kształt kierownicy. Tradycyjna jaskółka zredukuje obciążenie nadgarstków i przedramion, zmniejszając ryzyko wystąpienia dolegliwości bólowych.

Istotnym aspektem pozostaje także geometria ramy, która umożliwia ustawienie kierownicy wyżej niż siodełka. Dzięki temu będziesz w stanie utrzymać wyprostowaną pozycję w czasie jazdy. Na rynku dostępne są lżejsze modele z aluminiową ramą oraz cięższe ze stalową, która zapewnia jednak najwyższy poziom odporności. Weź pod uwagę również obecność dodatkowego wyposażenia. W codziennym życiu przydatny może okazać się koszyk, bagażnik oraz lampki. Pamiętaj jednak o tym, że podnoszą one wagę pojazdu.

Jakie rower miejski dla kobiet warto wybrać?

Ranking rowerów miejskich dla kobiet otwiera model INDIANA Moena S7B wyposażony w 7 przerzutek. Charakteryzuje się nowoczesną konstrukcją ramy, która zapewnia optymalny poziom komfortu i bezpieczeństwa. Ogromną zaletą roweru jest minimalistyczny design z ukłonem w stronę retro. Model wyposażony został w stalową ramę typu holenderskiego oraz przedni i tylny hamulec V-Brake, który zapewnia wysoką skuteczność i łatwość użytkowania.

Sprawdzoną alternatywą będzie także rower DAWSTAR Citybike S7B przeznaczony do codziennej jazdy po mieście. Posiada stalową ramę, która doskonale tłumi drgania i wibracje, powstające w czasie poruszania się po nierównej nawierzchni. Model wyposażony został ponadto w duże 28-calowe koła, które pozwalają na szybsze pokonywanie odległości, zmniejszając przy tym poczucie zmęczenia. Będzie to świetny wybór dla osób, które poszukują ekologicznej alternatywy dla samochodu.

Materiał promocyjny.

Podziel się swoją opinią