Skip to content

TropiMy Przygody


Dolny Śląsk

Dolny Śląsk

Dolny Śląsk to nasza ulubiona część Polski. Znaleźć tu można wszystko – przepiękne górskie pejzaże, miasta z historią i piękną architekturą, tajemnice wciąż czekające na odkrycie, średniowieczne zamki czy stoki narciarskie. Region, który cały czas się rozwija i nie tylko z racji na dogodne położenie u styku trzech krajów, może być w niedalekiej przyszłości jednym z turystycznych liderów w Polsce. 

Lista wszystkich wpisów znajduje się poniżej. Kliknij, aby przejść do nich od razu.

Gdzie leży Dolny Śląsk?

Dolny Śląsk to część historycznej krainy – Śląska, znajdującej się obecnie głównie na terytorium Polski (południowo-zachodnia część kraju), oraz w mniejszej części na terytorium Czech i Niemiec.


Kliknij na punkty na mapie

Kiedy najlepiej wybrać się na Dolny Śląsk?

Dolny Śląsk to dobre miejsce na wycieczkę przez cały rok. Lato to dobry moment na górskie wędrówki, wiosna i jesień oferują malownicze pejzaże, a zima to dobry czas dla amatorów sportów zimowych.

Co warto zobaczyć na Dolnym Śląsku?

Świdnica zwiedzanie

Świdnica – Perła Dolnego Śląska

Świdnica, to obok Wrocławia najpiękniejsze miasto na Dolnym Śląsku. Sprawdźcie, jakie atrakcje was tam czekają podczas weekendowego wypadu. Możecie skorzystać z jednej z dwóch zaproponowanych tras, w zależności od czasu. W tekście również bonus 😉 Sprawdźcie, dlaczego warto wybrać się do Świdnicy.

 

wuwa

WuWa – zapomniana atrakcja Wrocławia

Wrocław ma wiele atrakcji, które znają wszyscy w okolicy. To na Wrocławski Rynek, Ostrów Tumski, Halę Stulecia czy Wrocławskie ZOO decyduje się większość turystów odwiedzających miasto. Miasto, które do zaoferowania ma nieco więcej, choć czasami bardziej ukryte, np. WuWę 😉 Co to za miejsce? Warto jechać? Odpowiedź w tekście.

 

Cmentarze świata: Stary Cmentarz Żydowski

Cmentarze to miejsca wyjątkowego skupienia i refleksji nad przemijaniem. Niektóre z nich dokładają do tego jeszcze walor artystyczny. Czy warto się wybrać na Stary Cmentarz Żydowski we Wrocławiu? Nie tylko artykuł, ale już same zdjęcia dostarczą odpowiedzi na to pytanie.

 

Dolina Baryczy idealna na rowery

Są miejsca, w którym jak na dłoni widać, jak hojna jest dla nas natura. Dolina Baryczy to miejsce idealne na piesze wędrówki, rower, pikniki, medytacje, generalnie recepta na udany weekend na łonie przyrody.

 

Na weekend: Szczeliniec

Dolny Śląsk to nie tylko miasteczka i zamki, ale również piękna, choć nie zawsze doceniania, przyroda. W tekście znajdziecie jedną z propozycji na weekendowy wypad w góry. Sprawdźcie, jak wyglądał wypad na Szczeliniec w Górach Stołowych.

 

srebrna gora

Na weekend: Srebrna Góra i Bardo

Kolejny z powodów, aby w trakcie pobytu na Dolnym Śląsku udać się w kierunku Kotliny Kłodzkiej. Sprawdźcie, dlaczego do planów waszego wyjazdu warto włączyć również Bardo oraz Srebrną Górę!

 

W kukurydzianym labiryncie

Lubicie gubić się w wąskich uliczkach nowo odwiedzanych miast? A może by tak… zgubić się w labiryncie? I to nie byle jakim, bo kukurydzianym 😉 Sprawdźcie zresztą sami, jak fajna to zabawa.

 

wroclawskie afrykarium

Mana manat, czyli czy warto odwiedzić Afrykarium?

Mana manat, tytydudududu, Mana manat, tytydudududu, Mana manat, tytydudududu, Mana manat, tyty dudududu, Mana Manat! Wcale nam nie odbiło 😉 Rozwiązanie tego dziwnego (jedni powiedzą bełkotu, inni genialnie uchwyconego rytmu znanej piosenki) zapisu znajdziecie w tekście.

 

Z wrocławskiego podwórka: Brochów

Ponoć cudze chwalimy, a swego nie znamy. My, gdy jeszcze mieszkaliśmy we Wrocławiu, postanowiliśmy wybrać się do jednej z dalszych dzielnic miasta i… trafiliśmy do miejsca, jakiego się nie spodziewaliśmy. Zapraszamy na spacer po Brochowie!

 

Z wrocławskiego podwórka: Port Miejski

Kolejny z Wrocławskich spacerów. W parę aparatów (taki heheszek ;)), pomimo złej pogody wybraliśmy się w miejsce dobre jako plener na jakieś filmy post apokaliptyczne 😉 Sprawdźcie jak wygląda Port Miejski we Wrocławiu.

 

podroze kulinarne

Językiem po mapie! Podróże kulinarne we Wrocławiu

A może by tak podczas spaceru/zwiedzania Wrocławia… wybrać się do innych krajów? Sprawdźcie, jak podczas pobytu w Stolicy Dolnego Śląska przenieść się m.in. do Czech, Francji, Libanu, Indii, Chin czy Tajlandii. I to w bardzo dobrym wydaniu. Bo wiadomo, przez żołądek do serca 😉

 

wege-wroclaw

Językiem po mapie! Wege Wrocław

W tekście przewodnik (z interaktywną mapą) po najlepszych wegetariańskich i wegańskich restauracjach we Wrocławiu, serwujących kuchnię z całego świata! Sprawdźcie, gdzie warto zatrzymać się na bezmięsny obiad przy wypadzie na Dolny Śląsk.

 

Oboje jesteśmy Dolnoślązakami z urodzenia, także jeśli nie znaleźliście jakiejś informacji/miejsca w artykułach (żeby nadrobić miejsca z Dolnego Śląska na blogu, potrzebowalibyśmy ok. 100 lat) dajcie znać w komentarzach, postaramy się pomóc wedle możliwości!

[ezcol_1third]zarezerwuj lot[/ezcol_1third] [ezcol_1third]zarezerwuj nocleg[/ezcol_1third] [ezcol_1third_end]wypożycz samochód[/ezcol_1third_end] Jeśli zarezerwujecie lot, noclegi lub samochód za pomocą powyższych linków, my dostaniemy parę groszy. Waszej rezerwacji nie zrobi to różnicy, a my wprawdzie kokosów nie zarobimy, ale zawsze na jakiś obiad czy wino się uzbiera 🙂 Dziękujemy!

Podziel się swoją opinią