Skip to content

TropiMy Przygody


Urugwaj

Urugwaj

Urugwaj to jeden z najmniejszych krajów w Ameryce Południowej. Leżący gdzieś w cieniu swoich ogromnych sąsiadów -Argentyny i Brazylii, jest coraz popularniejszym wakacyjnym wyborem turystów. To również dobra opcja, aby przedłużyć pobyt na kontynencie, zwłaszcza przy okazji podróży do Argentyny. 

Lista wszystkich wpisów znajduje się poniżej. Kliknij, aby przejść do nich od razu.

Gdzie leży Urugwaj?

Urugwaj to jeden z najmniejszych krajów na kontynencie. Leży w południowo-wschodniej części Ameryki Południowej, nad Oceanem Atlantyckim.

Kliknij na punkty na mapie

Kiedy najlepiej jechać do Urugwaju?

Urugwaj to kraj pozbawiony skrajnych różnic klimatycznych. Zimy są raczej łagodne (około 10-12 stopni), lata ciepłe (24-27 stopni). Opady w ciągu roku są rozłożone w miarę równomiernie, największe opady notuje się od czerwca do grudnia.

Znajdźcie najtańsze bilety dzięki rankingowi najtańszych wyszukiwarek lotów, który dla was przygotowaliśmy!

Wiza do Urugwaju

Polacy udający się do Urugwaju w celach turystycznych (do 90 dni) zwolnieni są z obowiązku wizowego. Należy pamiętać o posiadaniu ważnego paszportu. Polski MSZ zaleca przy przekraczaniu granicy, aby turysta posiadał bilet powrotny oraz określoną kwotę dewiz. Do Urugwaju wjeżdżaliśmy dwa razy i nikt nas o takie rzeczy nie prosił, ale nigdy nie wiadomo.

Szczepienia przed wyjazdem do Urugwaju

szczepienia-przed-wyjazdem

Lecicie do Urugwaju i zastanawiacie się, na co powinniście się zaszczepić? Zaczynacie podróż po Ameryce Południowej i wolicie być przygotowani na różne sytuacje, które wam się mogą przytrafić? Malaria? Zika? Żółta febra i żółta książeczka szczepień? Czy jedno szczepienie wystarczy, czy trzeba je powtarzać co jakiś czas? Jeszcze nie wiecie? Koniecznie w takim razie sprawdźcie nasze podsumowanie Szczepienia przed wyjazdem – co warto wiedzieć i bądźcie bezpieczni!

Bezpieczeństwo w Urugwaju

Ameryka Południowa bezpieczeństwo

Urugwaj jest jednym z bezpieczniejszych krajów w Ameryce Południowej, co nie oznacza, że powinniśmy zapomnieć o zachowywaniu pewnych zasad bezpieczeństwa podczas podróży. Najczęściej odnotowywanym zagrożeniem jest okradanie turystów. Ale to zagrożenie raczej globalne – uniwersalne. Polecamy również sprawdzić i kierować się zasadami bezpieczeństwa, które dla was przygotowaliśmy. ⇒ CZYTAJ WIĘCEJ

Co warto zobaczyć w Urugwaju?

Montevideo, fot. K. Wudniak

Montevideo i Colonia – urugwajski city break

City break w Ameryce Południowej? Oczywiście! Sprawdźcie, jak przedłużyć/urozmaicić pobyt w Buenos Aires weekendowym wypadem do Urugwaju. Odwiedźcie małe, kolonialne, urokliwe miasteczko Colonia del Sacramento oraz stolicę Urugwaju, Montevideo. W tekście kompletny przewodnik jak zorganizować taki wypad.

 

Fray Bentos

Fray Bentos – opuszczona fabryka mięsa w Urugwaju

Lubicie z aparatem zapuszczać się w opuszczone miejsca? Sprawdźcie Fabrykę Mięsa (przetworów mięsnych) w Urugwaju, nieczynną od 30 lat. Klimat industrialny, który mógłby być scenerią do niejednego filmu post apokaliptycznego! Zdjęcia mówią same za siebie. W tekście informacje praktyczne jak dojechać i ile to będzie kosztowało.

 

Informacje praktyczne o Urugwaju

Colonia del Sacramento

Urugwaj praktycznie – informacje i ceny

Urugwaj praktycznie to mini przewodnik, w którym znajdziecie  informacje praktyczne o cenach, komunikacji, wymianie waluty, przekraczaniu granic oraz polecane miejsca. Wszystko, czego potrzebujecie planując wypad do jednego z najmniejszych krajów Ameryki Południowej.

 

Colonia del Sacramento

Ile kosztował nas pobyt w Urugwaju?

Ile dziennie wydawaliśmy w Urugwaju, czy zmieściliśmy się w zaplanowanym budżecie, jaki w ogóle mieliśmy zaplanowany budżet? Na te pytania i nie tylko, bo w zestawieniu również pozostałe kraje Ameryki Południowej, znajdziecie odpowiedź we wpisie. Chodźcie zobaczyć, ile pieniędzy nam ubyło podczas podróży 🙂

 

Wegetarianin Paragwaj Urugwaj

Wegetarianin w Urugwaju

Przewodnik/poradnik po miejscowej kuchni dla osób na różnego rodzaju diecie bezmięsnej, udających się do Urugwaju. Sprawdźcie, czego możecie spodziewać się na waszych talerzach. W tekście znajdziecie informacje również o bezmięsnej kuchni Paragwaju.

 

Co myślicie o Urugwaju? Jest w waszych planach podróżniczych? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

[ezcol_1third]zarezerwuj lot[/ezcol_1third] [ezcol_1third]zarezerwuj nocleg[/ezcol_1third] [ezcol_1third_end]wypożycz samochód[/ezcol_1third_end] Jeśli zarezerwujecie lot, noclegi lub samochód za pomocą powyższych linków, my dostaniemy parę groszy. Waszej rezerwacji nie zrobi to różnicy, a my wprawdzie kokosów nie zarobimy, ale zawsze na jakiś obiad czy wino się uzbiera 🙂 Dziękujemy!