Skip to content

TropiMy Przygody


Brazylia

Brazylia

Brazylia to kraj wielkich różnorodności i dysproporcji. Nie dziwota, skoro leży na tak wielki obszarze. Na jego dobre poznanie potrzeba by pewnie więcej czasu, niż niejedna osoba ma na wszystkie kraje Ameryki Południowej razem wzięte. Podczas wszystkich wyjazdów. Ale warto spróbować.

Lista wszystkich wpisów znajduje się poniżej. Kliknij, aby przejść do nich od razu.

Gdzie leży Brazylia?

Brazylia to największy kraj Ameryki Południowej (zajmuje prawie połowę kontynentu) i jeden z największych na świecie, także trudno jej nie znaleźć na mapie 😉


 Kliknij na punkty na mapie

Kiedy najlepiej jechać do Brazylii?

Brazylia zajmuje prawie połowę kontynentu, więc siłą rzeczy trudno określić jedną dobrą porę na przylot. Większość kraju jednak charakteryzuje się różnymi odmianami klimatu tropikalnego, warto więc upewnić się, że nie trafimy tam w szczycie pory deszczowej. Dodatkowo warto przemyśleć podróż poza głównymi szczytami ruchu turystycznego (jak święta), gdy tłum w ośrodkach turystycznych jest większy, a co za tym idzie ceny również mogą iść w górę. Dodatkowo w święta wiele miejsc będzie zamkniętych.

Znajdźcie najtańsze bilety dzięki rankingowi najtańszych wyszukiwarek lotów, który dla was przygotowaliśmy!

Wiza do Brazylii

Polacy udający się na wakacje do Brazylii zwolnieni są z obowiązku wizowego. Na terytorium Brazylii Polacy mogą przebywać do 90 dni. Mogą również jednorazowo, zgłaszając się do siedziby policji federalnej, przedłużyć pobyt o kolejne 90 dni. Sprawdźcie więcej informacji na stronie polskiego konsulatu w Brazylii.

Szczepienia przed wyjazdem do Brazylii

szczepienia-przed-wyjazdem

Lecicie do Brazylii i zastanawiacie się, na co powinniście się zaszczepić? Zaczynacie podróż po Ameryce Południowej i wolicie być przygotowani na różne sytuacje, które wam się mogą przytrafić? Malaria? Zika? Żółta febra i żółta książeczka szczepień? Czy jedno szczepienie wystarczy, czy trzeba je powtarzać co jakiś czas? Jeszcze nie wiecie? Koniecznie w takim razie sprawdźcie nasze podsumowanie Szczepienia przed wyjazdem – co warto wiedzieć i bądźcie bezpieczni!

Bezpieczeństwo w Brazylii

Ameryka Południowa bezpieczeństwo

Brazylia to kraj, w którym odnotowuje się sporą liczbę napadów na turystów, głównie napadów rabunkowych, czasami z bronią w ręku. Na baczności należy się mieć zwłaszcza w największych ośrodkach miejsckich w kraju.  Z racji, iż większość napadów to głównie napady rabunkowe, należy unikać noszenia przy sobie większej ilości gotówki oraz cennych rzeczy. Na naszym blogu możecie znaleźć inne porady na temat minimalizacji zagrożenia podczas podróży przez tę część świata. ⇒ CZYTAJ WIĘCEJ

Co warto zobaczyć w Brazylii?

Wodospady Iguazu

Wodospady Iguazu – piękno i potęga natury

Wodospady Iguazu to nie bez przyczyny jedna z największych atrakcji Brazylii (i całej Ameryki Południowej), miejsce, które olśniewa potęgą natury. W artykule znajdziecie galerię zdjęć z tego oszałamiającego miejsca oraz praktyczny przewodnik, który pomoże wam zorganizować wyjazd w to miejsce od A do Z.

 

atrakcje Foz do Iguaçu

Foz do Iguaçu – nie tylko wodospady

Wszyscy jadą (lecą) zobaczyć wodospady, to jasne. Ale co, jeśli mamy parę dni więcej i nie wiemy na co je zagospodarować? Sprawdźcie, jakie jeszcze atrakcje, poza wodospadami, czekają na was w regionie po brazylijskiej stronie granicy.

Ile dziennie wydawaliśmy w Brazylii?

rio na zdjęciach

Ile kosztował nas pobyt w Brazylii?

Ile dziennie wydawaliśmy w Brazylii, czy zmieściliśmy się w zaplanowanym budżecie, jaki w ogóle mieliśmy zaplanowany budżet? Na te pytania i nie tylko, bo w zestawieniu również pozostałe kraje Ameryki Południowej, znajdziecie odpowiedź we wpisie. Chodźcie zobaczyć, ile pieniędzy nam ubyło podczas podróży 🙂

Wpisy z naszej pierwszej podróży do Brazylii w 2012 roku

rio na zdjęciach

Rio de Janeiro na zdjęciach

Galeria zdjęć z naszego pierwszego pobytu w Brazylii w 2012 roku. Rio de Janeiro nie tylko z lotu ptaka robi wrażenie. Jeśli się wybieracie lub byliście ostatnio w Rio sprawdźcie ile się zmieniło, a ile zostało po staremu 😉 Dużo ładnych obrazków 😉

 

rio na zdjęciach

Ilha Grande – raj na ziemii

Krótka historia o tym, jak wiele lat temu po raz pierwszy… trafiliśmy do raju 😉 I zostaliśmy w nim parę dni tylko… niestety :/ Ale obiecaliśmy sobie, że kiedyś na pewno tam wrócimy. Zresztą sprawdźcie sami, czy warto na wyspę Ilha Grande się wybrać podczas pobytu w Brazylii

 

rio na zdjęciach

Góry, ale bez gór: Teresopolis

Krótka opowieść o wyjeździe do pięknie położonego w górach miasteczka Teresopolis w stanie Rio de Janeiro. Miasteczko oferuje głównie trekkingi po okolicznych lasach i górach, przy założeniu, że trafimy na dobrą pogodę.

 

rio na zdjęciach

Fawele w Rio

Wiele osób chciałoby je zobaczyć przy okazji pobytu w Rio. Ale czy to na pewno takie fajne? Nam oferowano m.in. wycieczkę w oskzlonym jeepie przez fawelę. Bez zatrzymywania się oczywiście. Coś jak ludzka sawanna 🙁 Wybralibyście się?

 

rio na zdjęciach

Rio es muy grande

Kolejna seria opowieści z podróży do Rio z czasów, gdy blog służył głównie do zapisu podróży i dzielenia się na szybko spostrzeżeniami z niej.

 

rio na zdjęciach

Wybrzeże za nami, góry przed nami

Ostatnia część zapisków z drogi. Tym razem trochę również o czasie przedwyborczej kampanii, na jaki przypadała nasza podróż po stanie Rio de Janeiro.

 

Co myślicie o Brazylii? Jest w waszych planach podróżniczych? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

[ezcol_1third]zarezerwuj lot[/ezcol_1third] [ezcol_1third]zarezerwuj nocleg[/ezcol_1third] [ezcol_1third_end]wypożycz samochód[/ezcol_1third_end] Jeśli zarezerwujecie lot, noclegi lub samochód za pomocą powyższych linków, my dostaniemy parę groszy. Waszej rezerwacji nie zrobi to różnicy, a my wprawdzie kokosów nie zarobimy, ale zawsze na jakiś obiad czy wino się uzbiera 🙂 Dziękujemy!

Podziel się swoją opinią