Skip to content

TropiMy Przygody


Na emigracji

Na emigracji

To miała być wielka, szalona podróż dookoła świata. I na początku taka była. Z biegiem czasu ewoluowała nie tylko sama podróż, ale również my. Czy to podróż zmieniła nas, czy my ją? Trudno powiedzieć. W każdym razie wielka podróż życia bardzo wyhamowała. Podróż z plecakami zmieniła się w podróż na emigracji, życie w podróży lub życie na emigracji. Jak zwał tak zwał.

10 miesięcy w Ameryce Południowej to był czad, prawdziwa petarda. Pokonaliśmy dziesiątki tysięcy kilometrów, odwiedziliśmy setki miejsc. 10 miesięcy to niby sporo czasu, ale i tak mieliśmy wrażenie, że wszystko odbywa się zbyt szybko. Uznaliśmy, że od tej pory chcemy łączyć podróż z chwilowym osiedlaniem się w danym kraju, aby z bliższej i głębszej perspektywy go poznać. Nie ilość, lecz jakość. I choć już w Ameryce Południowej pomieszkaliśmy 3 miesiące w Ekwadorze, to nie było to jeszcze życie na emigracji, a chwilowe zwolnienie podróży.

I tak na pierwszy ogień poszła Nowa Zelandia, w której przez rok mieszkaliśmy w 3 różnych miejscach: Queenstown, Christchurch oraz Lake Tekapo. I uwierzcie nam, było to fantastyczne przeżycie. Chcieliśmy więcej, więc po roku w Nowej Zelandii (i dwumiesięcznej podróży po Australii) znów na chwilę zarzuciliśmy kotwicę, tym razem w… Kanadzie 🙂 Poniżej prezentujemy praktyczne teksty, które pomogą wam w podjęciu decyzji oraz, jeśli na życie na emigracji się zdecydujecie, ułatwią wam start w nowym kraju.

Życie na emigracji w Nowej Zelandii

życie na emigracji Nowa Zelandia

Jak znaleźć pracę i ogarnąć się w Nowej Zelandi

Nowa Zelandia to chyba najdalszy możliwy kierunek emigracji z Polski 😉 W tekście podpowiadamy jak ogarnąć się po przylocie do Nowej Zelandii. Przeczytacie m.in. o tym jak szukać pracy, jak wygląda wynajem mieszkania, kupno auta, numeru telefonu oraz wiele innych, przydatnych na starcie rzeczy!

życie na emigracji Nowa Zelandia

Kultura Pracy w Nowej Zelandii

Jak często słyszycie od swoich szefów w Polsce, że wykonaliście dobrą pracę? Że jest ona potrzebna? Często czujecie się (mentalnie i finansowo) odpowiednio za nią wynagrodzeni? Czy idealne miejsca w ogóle istnieją? Czy skrywają również swoje ciemne strony? Zapraszamy do artykułu o kulturze pracy w Nowej Zelandii!

Informacje o miejscach wartych odwiedzenia znajdziecie na stronie o Nowej Zelandii!

Życie na emigracji w Kanadzie

życie na emigracji Kanada

Jak zdobyć wizę IEC do Kanady

Myślicie o krótkiej lub długiej emigracji do Kanady? Jedną z łatwiejszych opcji jest wiza IEC. Jak to zrobić? Jakie dokumenty będą potrzebne, jak wygląda proces, co może się nie udać oraz ile to wszystko będzie kosztowało? Sprawdźcie w praktycznym tekście o formalnościach związanych z wizą IEC Kanada!

praca w Kanadzie

Jak znaleźć pracę i ogarnąć się w Kanadzie? 

Pierwszy krok macie już za sobą, wiza załatwiona, pozwolenie na pracę czeka? No to teraz “już tylko” pozostaje wam wynajęcie mieszkania, załatwienie miejscowego telefonu, konta w banku, znalezienie pracy i tysiąc innych rzeczy, o których nie myśleliście wcześniej 😉 Jak to wszystko bezboleśnie ogarnąć?

 

Informacje o miejscach wartych odwiedzenia znajdziecie na stronie o Kanadzie!

 

CDN…

Znacie osoby, które planuje krótką lub dłuższą emigrację do Kanady lub Nowej Zelandii i powyższe teksty mogą okazać im się pomocne? Będziemy wdzięczni jeśli podzielicie się tą stroną ze znajomymi, którym mogą się przydać nasze porady 😉

zarezerwuj lot
zarezerwuj nocleg
wypożycz samochód
Jeśli zarezerwujecie lot, noclegi lub samochód za pomocą powyższych linków, my dostaniemy parę groszy. Waszej rezerwacji nie zrobi to różnicy, a my wprawdzie kokosów nie zarobimy, ale zawsze na jakiś obiad czy wino się uzbiera 🙂 Dziękujemy!