Skip to content

TropiMy Przygody


Portugalia

Portugalia

Portugalia to najdalej wysunięty na zachód kraj Europy. Kojarzona głównie z wakacyjnymi wypadami oraz pięknymi miastami (no i porto!) ma również swoje problemy, nie zawsze widoczne na pierwszy rzut oka.

Lista wszystkich wpisów znajduje się poniżej. Kliknij, aby przejść do nich od razu.

Gdzie leży Portugalia?

Portugalia leży na południowym zachodzie Europy. Jest najdalej na zachód wysuniętym krajem kontynentu. Graniczy jedynie z Hiszpanią.

Kliknij na punkty na mapie

Kiedy najlepiej lecieć do Portugalii?

Południe Portugalii to zdecydowanie dobra opcja na zimowe wypady dla ludzi, którzy chcą uciec od mrozu. Latem cały obszar Portugalii jest dosyć upalny, ale na północy występuje dużo większe prawdopodobieństwo opadów niż na południu.

Znajdźcie najtańsze bilety dzięki rankingowi najtańszych wyszukiwarek lotów, który dla was przygotowaliśmy!

Wiza do Portugalii

 Obywatele Polscy mogą przebywać na terytorium Portugalii bez konieczności posiadania wizy do 90 dni. Pamiętać należy o ważnym paszporcie lud dowodzie osobistym. Po tym czasie pobyt przedłużyć możemy rejestrując się w odpowiednim urzędzie miejskim (przedstawiając zaświadczenie o rozpoczęciu studiów, pracy, etc. oraz posiadając ważne ubezpieczenie medyczne). Te same zasady obowiązują na terenach autonomicznych: Maderze i Azorach. Więcej informacji konsularnych znajdziecie na stronie Ambasady RP w Lizbonie.

Co warto zobaczyć w Portugalii?

Lizbona bardzo subiektywnielizbona

Artykuł oraz galeria zdjęć dokumentująca nasz pobyt w stolicy Portugalii. Dodatkowo przeczytacie o jednym bardzo niezwykłym spotkaniu, w które do tej pory trudno nam uwierzyć, gdy komuś o nim opowiadamy!

 

Ciemna strona Porto

Porto to nie tylko piękne miasto, ale również miasto ze sporymi problemami, które natchnęły Koraliną do pogrzebania trochę głębiej i poszukania przyczyn i możliwych rozwiązań problemu. O co chodzi? Odpowiedź w tekście.

 

Jasna strona Porto

Medal ma zawsze dwie strony. Porto to nie tylko ciemna, ale jasna strona. Strona, którą zazwyczaj widzą turyści i się nią zachwycają. Bo i jest się czym zachwycać. Zobaczcie co na nas wywarło dobre wrażenie w Porto.

 

Co myślicie o Portugalii? Jest w waszych planach podróżniczych? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

[ezcol_1third]zarezerwuj lot[/ezcol_1third] [ezcol_1third]zarezerwuj nocleg[/ezcol_1third] [ezcol_1third_end]wypożycz samochód[/ezcol_1third_end] Jeśli zarezerwujecie lot, noclegi lub samochód za pomocą powyższych linków, my dostaniemy parę groszy. Waszej rezerwacji nie zrobi to różnicy, a my wprawdzie kokosów nie zarobimy, ale zawsze na jakiś obiad czy wino się uzbiera 🙂 Dziękujemy!