Skip to content

TropiMy Przygody


Włochy

Włochy

Włochy to jeden z najbardziej popularnych kierunków wakacyjnych w Europie. I nie dziwota. Sprawdźcie, gdzie warto się wybrać oraz co robić podczas wizyty na Półwyspie Apenińskim, zwłaszcza w jego północnej części.

Lista wszystkich wpisów znajduje się poniżej. Kliknij, aby przejść do nich od razu.

Gdzie leżą Włochy ?

Włochy prawie w całości leżą na Półwyspie Apenińskim na południu Europy. Największe wyspy wchodzące w skład Państwa Włoskiego to Sycylia oraz Sardynia.

Kliknij na punkty na mapie

Kiedy najlepiej jechać do Włoch?

Włochy to oczywisty wakacyjny kierunek wielu mieszkańców całej Europy. Północna (alpejska) część Włoch to również popularny kierunek fanów sportów zimowych. Dla osób uciekających przed mrozem południe Włoch może być również dobrym rozwiązaniem, zimą średnie temperatury oscylują tam w okolicach 10-12 stopni Celsjusza. Latem na południu kraju suchy i gorący wiatr sirocco, wiejący znad Sahary, potrafi przynieść upały rzędu 40 stopni.

Znajdźcie najtańsze bilety dzięki rankingowi najtańszych wyszukiwarek lotów, który dla was przygotowaliśmy!

Wiza do Włoch

Dzięki wspólnej przynależności do Unii Europejskiej Polacy nie potrzebują wizy udając się do Włoch w jakimkolwiek celu na 90 dni. Należy pamiętać o zabraniu ze sobą dowodu tożsamości – paszportu lud dowodu osobistego. Więcej informacji konsularnych znajdziecie na stronie Ambasady RP w Rzymie.

Co warto zobaczyć we Włoszech?

bolonia

Bolonia, idealne miejsce na…

„Nie planuj nic na weekend mikołajkowy” – powiedział dawno temu Bartek. Dlaczego? Niespodzianka. Do ostatniej chwili nie dowiedziałam się, co to za niespodzianka. Po prostu w piątek rano miałam spakować plecak na dwa dni. „Aparat będzie potrzebny?” – pytam. „Możesz ewentualnie wziąć”

 

5-miast-przy-lotniskach-ktore-warto-zobaczyc

5 miast przy lotniskach tanich linii, które warto zobaczyć

Paryż, Londyn, Barcelona czy Wenecja… kto chociaż raz nie chciałby odwiedzić tych miast? Warto jednak dobrze rozejrzeć się po drodze, by z lotniska taniej linii (zazwyczaj kawałek od celu podróży) nie przegapić małych, ale również interesujących miejsc.

 

Najbardziej kolorowa wyspa świata: Burano

Wyspa, na którą można dostać się jedynie statkiem z Wenecji. Burano ma również swoje małe kanały, klimat, nie ma za to ani jednego samochodu, gdyż wyspa jest zbyt mała. I prawdopodobnie jest jedną z najbardziej kolorowych wysp świata!

 

Na weekend: Padwa

Wenecja to główny cel turystyczny całego rejonu, ale warto podzielić czas i zobaczyć również niektóre okoliczne miasta. My polecamy Padwę, nie mniej ładną niż Wenecja, a na pewno bez tych tłumów i gwaru na ulicach.

 

Wenecja z lat 80-tych

Wenecja, piękne budynki, kanały, gondolierzy i tłumy na ulicach. A może by tak przenieść się w czasie i zobaczyć Wenecję jakby z lat 80-tych?

 

Romantyzm w Wenecji

Czy w tak tłocznym, głośnym i turystycznych mieście romantyzm, który przez lata był symbolem Wenecji, jest jeszcze w tym miejscu możliwy?

 

Opuszczona perła Lido: Ospedale al Mare

Warto zapuszczać się na wyspy w okolicahc Wenecji. Na jednej z nich trafiliśmy na… opuszczony szpital, wyglądający jak żywcem wyjęty z filmów post apokaliptycznych. Łącznie ze sprzętami, probówkami i dokumentacją medyczną, którą dalej tam można znaleźć…

 

Lido, czyli „plaża Wenecji”

Lido, wąska wyspa ciągnąca się 12 km, to idealne miejsce, aby wyrwać się z tłumnej Wenecji, zrobić sobie piknik połączony z obajzdem wyspy na rowerze. No i można jeszcze trafić na… opuszczone miejsca 😉

 

treviso

Niepozornie piękne Treviso

Treviso – miasteczko niedaleko Wenecji, znane głównie klientom tanich linii lotniczych, gdyż to tu właśnie lądują samoloty lecące do Wenecji. Warto jednak wygospodarować chwilę po przylocie (lub przed wylotem) na spacer po miasteczku, w którym my trafiliśmy nawet… na polskie akcenty 😉

 

Pizza i czekolada, czyli Włochy i Szwajcaria

Kolejny, krótki wypad do Włoch, który postanowiliśmy połączyć z… wypadem do Szwajcarii. Także dwie wielkie przyjemności – pizza i czekolada (oczywiście nie na raz :p ) jednego weekendu – to była rozpusta!

 

Wenecji część pierwsza: camping

Wenecja to również spore obciążenie dla budżetu. My zdecydowaliśmy się zostać na campingu, aby obniżyć koszta wyjazdu. Było… różnie, ale przeważnie śmiesznie 😉 Zobaczcie czego możecie się spodziewać na campingu w Wenecji.

 

Co myślicie o Włoszech? Jest w waszych planach podróżniczych? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

[ezcol_1third]zarezerwuj lot[/ezcol_1third] [ezcol_1third]zarezerwuj nocleg[/ezcol_1third] [ezcol_1third_end]wypożycz samochód[/ezcol_1third_end] Jeśli zarezerwujecie lot, noclegi lub samochód za pomocą powyższych linków, my dostaniemy parę groszy. Waszej rezerwacji nie zrobi to różnicy, a my wprawdzie kokosów nie zarobimy, ale zawsze na jakiś obiad czy wino się uzbiera 🙂 Dziękujemy!

Podziel się swoją opinią