Skip to content

TropiMy Przygody


Hiszpania

Hiszpania

Hiszpania to kraj, do którego specjalnie nikogo przekonywać nie trzeba. Nasze serca póki co skradła jednak nie Barcelona, a Andaluzja. Następne miejsca? Może północ kraju?

Lista wszystkich wpisów znajduje się poniżej. Kliknij, aby przejść do nich od razu.

Gdzie leży Hiszpania?

Hiszpania leży w Europie południowo-zachodniej, zajmując większość Półwyspu Iberyjskiego. Większe terytoria poza kontynentalną Hiszpanią to Baleary, Wyspy Kanaryjskie oraz dwa miasta/enklawy w Maroku – Ceuta i Melilla.

Kliknij na punkty na mapie

Kiedy najlepiej jechać do Hiszpanii?

Klimat Hiszpanii (podzwrotnikowy) dzieli się na dwa główne typy – morski na wybrzeżach i kontynentalny wewnątrz kraju. Oznacza to, że lato na wybrzeżu będzie ciepłe, a wewnątrz kraju może być wybitnie upalne. Z kolei zimy będą łagodniejsze na wybrzeżach, a mroźniejsze w głębi kraju.

Znajdźcie najtańsze bilety dzięki rankingowi najtańszych wyszukiwarek lotów, który dla was przygotowaliśmy!

Wiza do Hiszpanii

Obywatele Polski przyjeżdżający do Hiszpanii w jakimkolwiek celu na okres nie dłuższy niż 90 dni zwolnieni są z jakichkolwiek procedur wizowych. Pamiętać należy o zabraniu ważnego paszportu lub dowodu osobistego. W przypadku dłuższego pobytu musi on zostać zgłoszony odpowiednim służbom. Również po upływie tego czasu samochód, jeśli planujemy zostać na dłużej, musi zostać przerejestrowany. Więcej informacji konsularnych znajdziecie na stronie Ambasady RP w Madrycie.

Co warto zobaczyć w Hiszpanii?

5 miast przy lotniskach tanich linii, które warto zobaczyć

Paryż, Rzym, Barcelona, Londyn, kto nie chciałby chociaż wybrać się do tych miast? Nic łatwiejszego, zwłaszcza od czasu pojawienia się tanich linii lotniczych. Warto również zwrócić uwagę gdzie lądujemy, bo może okazać się, że małe miejscowości przy lotniskach tanich linii są równie ciekawe.

 

andaluzja

Co mnie tak ujęło w Andaluzji

Podsumowanie 2 tygodniowego szwendania się się po Andaluzji, rejonie, który skradł nasze serca. Wnioski z podróży plus obszerna galeria zdjęć. Zresztą sami zobaczcie i dajcie się oczarować 😉

 

Cabo de Gata – przylądek rodem z westernu

Wszędzie znaleźć można miejsca dobre, aby odciąć się na chwilę od całego świata. My takie miejsce znaleźliśmy w Andaluzji. Cabo de Gata dał nam ciszę, spokój oraz… krajobrazy rodem z westernu. Zresztą parę z nich w okolicy nakręcono!

 

Do Frigiliany na pierogi!

Gdzie można zjeść pierogi poza Polską? Np. w małym, pięknie położonych w górach miasteczku Frigiliana w Hiszpanii, gdzie to pierogi podają jako tapas. W tym samym miejscu znajdziecie zresztą bigos, kiełbasę i inne dania kuchni polskiej podane w formie przystawek/przekąsek.

 

W Rondzie każdy ma lęk wysokości

Nie należymy do strachliwych, ale w Andaluzji jest takie jedno miasteczko, gdzie trudno nie mieć lęku wysokości… zresztą sami oceńcie po zdjęciach, czy kolana same się nie uginają 😉

 

Kolacja na dachu w Cadiz

Cadiz to po prostu fajne miejsce. Nie za duże, nie za małe. Niby nic w nim szczególnego, ale starówka i widok z niej potrafią zrobić na człowieku wrażenie. Zwłaszcza, jeśli zamieszka się na chwilę w samym centrum starego miasta, a obiady i kolacje… jada na dachu 😉

 

El Rocio i Doñana, czyli tam, gdzie zatrzymał się czas

Dwa magiczne miejsca. Park Doñana – czyli podmokre tereny (bardzo szybko wysychające w ostatnich latach) wpisane na listę UNESCO oraz miasteczko El Rocio, gdzie czas zatrzymał się chyba gdzieś w XIX wieku.

 

Sevilla: o flamenco i spotkaniach, które zostawiają ślad w sercu

Piękne obrazki z pięknego miasta – Sevilli, trochę o flamenco oraz o tym, jak przypadkowe spotkania w przypadkowych sytuacjach na długo mogą pozostać w głowie i sercu.

 

Biało-niebieskie miasto kwiatów: Cordoba

Cordoba – dla nas zdecydowanie największe odkrycie podróży po Andaluzji. Miłośnicy tego regionu chyba dzielą się pomiędzy fanów Granady a Cordoby. My zdecydowanie zaliczamy się do tych drugich! Zobaczcie jak pięknie wygląda białe centrum Cordoby!

 

Arabska dusza Granady

W Granadzie rzeczywiście można poczuć przeszłość. Historia patrzy na nas na każdym kroku. Arabska historia, bowiem Granada przez stulecia była ośrodkiem władzy, handlu i kultury w arabskiej części Półwyspu Iberyjskiego.

 

Czy można mieszkać w jaskini?

Czy w XXI wieku nadal można w Europie mieszkać w jaskini? Czyli parę słów o kompletnie przypadkowym odkryciu podczas podróży po Andaluzji w Hiszpanii. Ciekawe co na to unijne regulacje? :p

 

Alicante – miasto nieokreślone

Obszerna galeria zdjęć z Alicante, miasta trochę nieokreślonego oraz o tym, co jest w tym mieście fajne, a co nie. Jedno jest pewne – dzięki tanim liniom lotniczym to tu wielu z was będzie zaczynać lub kończyć swoją podróż po tej części Hiszpanii.

 

Obrazy z andaluzyjskiej drogi

Andaluzja zawładnęła naszymi sercami. M.in. dzięki takim krajobrazom. Odpalcie galerię zdjęć i zobaczcie południowy fragment Hiszpanii naszymi oczami, a dokładniej poprzez oko i obiektyw Koraliny.

 

Samochód=dom?

Wpis praktyczny o tym, jak na dwutygodniową podróż zamienić najmniejsze nawet auto w dom. Da się? Za dużo z tym zachodu? Będzie niewygodnie? Być może, ale takich wschodów i zachodów słońca, jakie my widzieliśmy żadne niewygody nie zabiorą 😉

 

Co myślicie o Hiszpanii? Jest w waszych planach podróżniczych? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

[ezcol_1third]zarezerwuj lot[/ezcol_1third] [ezcol_1third]zarezerwuj nocleg[/ezcol_1third] [ezcol_1third_end]wypożycz samochód[/ezcol_1third_end] Jeśli zarezerwujecie lot, noclegi lub samochód za pomocą powyższych linków, my dostaniemy parę groszy. Waszej rezerwacji nie zrobi to różnicy, a my wprawdzie kokosów nie zarobimy, ale zawsze na jakiś obiad czy wino się uzbiera 🙂 Dziękujemy!

Podziel się swoją opinią