Skip to content

TropiMy Przygody


Wegetarianin w podróży

Wegetarianin w podróży

Wegetarianin w podróży to cykl artykułów – poradników, które pomogą osobom na diecie wegetariańskiej lub wegańskiej dowiedzieć się przed podróżą, co w danym kraju może (lub powinno) wylądować na ich talerzu.

Lista wszystkich wpisów znajduje się poniżej. Kliknij, aby przejść do nich od razu.

Wegetarianin w podróży – skąd taki pomysł?

Sama nazwa „Wegetarianin w Podróży” może być lekko myląca, gdyż w większości tekstów staram się pisać zarówno o wegetariańskich, jak i wegańskich potrawach, które odkrywamy w danym kraju. Sam zresztą jestem gdzieś pomiędzy. Pomysł na ten cykl zrodził się z chwilą, gdy w 2014 roku dołączyłem do prowadzenia tego bloga, którego przez parę lat wcześniej Koralina prowadziła sama. Jako, że w każdej podróż sam staram się wynaleźć jak najwięcej bezmięsnych dań lokalnej kuchni, uznałem, iż warto by się tą wiedzą później podzielić, aby ułatwić podróżowanie innym. I tak oto powstał cykl Wegetarianin w podróży!

Mapa wege podróży

Poniżej Mapa wege podróży czyli coś, co ułatwi wam z pewnością znalezienie szukanego przez was tekstu. Dzięki temu możecie szukać nie tylko po tytułach, ale również po konkretnym miejscu na mapie. W miarę publikowania kolejnych przewodników po krajach nowe punkty pojawiać się również będą na poniższej mapie.


Kliknij na punkty na mapie

Wegetariańskie podróże

wegetarianin w podrozy

Wegetariańskie Podróże

Pierwszy tekst cyklu mówiący m.in. o tym, jak wszystko się zaczęło, skąd pomysł na cykl, jak również podpowiadający różne sposoby na to, aby radzić sobie w różnych krajach. Aby zobaczyć propozycje różnych metod, sprawdźcie galerię w tekście.

Ameryka Południowa i Środkowa

Wegetarianin Argentyna

Wegetarianin w Argentynie

Praktyczny przewodnik o tym, co wegańskiego lub wegetariańskiego zjeść w Argentynie. Empanadas, medialunas, migi plus to, co możecie zjeść w barach, restauracjach oraz… autobusach. Wiecie co to cazuela, fugazzeta czy faina? Nie? To sprawdźcie 😉 Dodatkowo polecane przez nas wege miejscówki w Argentynie.

 

Wegetarianin Boliwia

Wegetarianin w Boliwii

Boliwia trochę przypomina Peru. Znajdziemy w niej wiele potraw podobnych, jak u bardziej znanego kulinarnie sąsiada. Nie jednym jednak będziemy również zaskoczeni. Czy trudno było znaleźć wege jedzenie w Boliwii? Co dobrego jadłem? Informacje znajdziecie we wpisie.

 

wegetarianin ekwador

Wegetarianin w Ekwadorze

To obok to fanesca, tradycyjna zupa (wege lub z rybą) robiona raz w roku, w czasie Wielkanocy. Chcecie więcej wegańskich i wegetariańskich dań kuchni ekwadorskiej? A może fajne miejsca, gdzie się na jedzenie wybrać? Zajrzyjcie zatem do teksu 😉

 

wegetarianin Kolumbia

Wegetarianin w Kolumbii i Panamie

Fanów fast foodów zadowolić powinny patacones lub frytki z yuki. Wszystkich zadowolić powinna moc świeżo wyciskanych soków oraz sałatek owocowych na każdym rogu. Sprawdźcie, co jeszcze czekać na was będzie podczas podróży po Kolumbii i Panamie.

 

wegetarianin Peru

Wegetarianin w Peru

Lecicie do Peru? Macie farta, to najfajniejszy kulinarnie kraj Ameryki Południowej, zatem i dla osób na diecie bezmięsnej znajdzie się wiele dobrego. Camote del horno, papa a la huancaína, tortilla de verduras, saltado de verduras, crema de choclo, chaufa de champiniones, tallarin saltado i tak można by wymieniać i wymieniać 😉

 

Wegetarianin Paragwaj Urugwaj

Wegetarianin w Paragwaju i Urugwaju

Czego trzeba skosztować w Urugwaju? Ano np. noqui, ravioli i wiele innych past, które kojarzą się z Włochami, ale tu są nie mniej popularne. Co powinniśmy zjeść w Paragwaju? Np. chipa i sopa paraguaya. Resztę wege potraw, na które natknęliśmy się w Paragwaju i Urugwaju znajdziecie w tekście.

 

owoce egzotyczne

11 owoców, o których istnieniu nie miałeś pojęcia

Owoce egzotyczne, na które natknęliśmy się przemierzając Amerykę Południową, głównie Kolumbię, Ekwador, Peru i Boliwię. Wiecie jak wygląda babaco? Jak smakuje pitahaya czy tomate de arbol? Jak jeść mango para chupar? Nie? W takim razie ten tekst jest dla was 🙂 Smacznego 🙂

 

Azja

Wegetariańskie podróże

Bezmięsna kuchnia Gruzji

Kuchnia Gruzji to szaleństwo i wbrew temu, co mogłoby się wydawać stół podczas supry (tradycyjnej gruzińskiej kolacji-biesiady) nie musi być specjalnie pod nas szykowany, abyśmy znaleźli na nim mnóstwo bezmięsnych przysmaków. Czego możemy się spodziewać? Odpowiedzi szukajcie w tekście.

 

Europa

Londyn (trochę) wegetariański

Przewodnik po tym, jak najlepiej i gdzie odżywiać się wegańsko lub wegetariańsko w Londynie. W tekście znajdzie parę pomysłów na to, jak zamienić city break w Londynie w naprawdę smaczny wyjazd 😉

 

Tatry-Spisz-Pieniny

Bezmięsna kuchnia Słowacji

W Artykule o atrakcjach słowackiego regionu Tatry-Spisz-Pieniny (swoją drogą gorąco polecamy tam się wybrać!) znajdziecie również część poświęconą wegetariańskiej części słowackiej kuchni! Sprawdźcie co jeść podczas wizyty u naszych południowych sąsiadów!

 

wege-wroclaw

Językiem po mapie! Wege Wrocław

Przewodnik po najfajniejszych, naszym zdaniem, barach i restauracjach we Wrocławiu. W większości miejsca, które polecamy, to czysta, wegańska kuchnia roślinna, niektóre to również miejsca wegetariańskie. Sprawdźcie gdzie jeść podczas wizyty w stolicy Dolnego Śląska.

 

Wegetarianie i weganie w podróży

A wy jakie macie wegetariańskie/wegańskie doświadczenia w podróżowaniu po różnych krajach? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

[ezcol_1third]zarezerwuj lot[/ezcol_1third] [ezcol_1third]zarezerwuj nocleg[/ezcol_1third] [ezcol_1third_end]wypożycz samochód[/ezcol_1third_end] Jeśli zarezerwujecie lot, noclegi lub samochód za pomocą powyższych linków, my dostaniemy parę groszy. Waszej rezerwacji nie zrobi to różnicy, a my wprawdzie kokosów nie zarobimy, ale zawsze na jakiś obiad czy wino się uzbiera 🙂 Dziękujemy!