Skip to content

TropiMy Przygody


Paragwaj

Paragwaj

Paragwaj to jeden z najmniejszych krajów Ameryki Południowej. Dzięki swojemu centralnemu położeniu powinien być dogodnym celem turystycznym, ale z jakiegoś powodu nie jest. Jedni mówią, że nudny, inny, że fantastyczny i cały czas czeka, aby więcej osób go “odkryło”. Sprawdźcie, czy może nie będzie dobrym pomysłem dla was na kolejną podróż do Ameryki Południowej. 

Lista wszystkich wpisów znajduje się poniżej. Kliknij, aby przejść do nich od razu.

Gdzie leży Paragwaj?

Paragwaj, to drugi obok Boliwii kraj w Ameryce Południowej, który nie ma dostępu do morza bądź oceanu. Leży w południowo-środkowej części kontynentu. Graniczy z Argentyną, Boliwią oraz Brazylią.


Kliknij na punkty na mapie

Kiedy najlepiej jechać do Paragwaju?

Średnie roczne temperatury w Paragwaju są stosunkowo wysokie. Miesiące zimowe (kwiecień-październik) to od 15 do 20 stopni, lato (październik marzec) to temperatury dużo wyższe, dochodzące maksymalnie nawet do 47 stopni na zachodzie kraju (w prowincji Chaco). Na wschodzie (Chaco) pada głównie latem, w dolinie rzeki Paragwaj zimą, a na wschodzie cały rok.

Znajdźcie najtańsze bilety dzięki rankingowi najtańszych wyszukiwarek lotów, który dla was przygotowaliśmy!

Wiza do Paragwaju

Obywatele Polscy, udający się do Paragwaju w celach turystycznych (do 90 dni pobytu) zwolnieni są z obowiązku wizowego. Jednorazowo pobyt przedłużyć można o kolejne 90 dni. Polski MSZ informuje o konieczności zachowania do końca pobytu karty wjazdowej, w praktyce takich kart się już na granicy raczej nie wydaje. Otrzymują je jedynie obywatele Argentyny czy Brazylii, którzy dzięki temu mogą przebywać parę dni na terytorium Paragwaju posiadając jedynie dowód osobisty.

Szczepienia przed wyjazdem do Paragwaju

szczepienia-przed-wyjazdem

Lecicie do Paragwaju i zastanawiacie się, na co powinniście się zaszczepić? Zaczynacie podróż po Ameryce Południowej i wolicie być przygotowani na różne sytuacje, które wam się mogą przytrafić? Malaria? Zika? Żółta febra i żółta książeczka szczepień? Czy jedno szczepienie wystarczy, czy trzeba je powtarzać co jakiś czas? Jeszcze nie wiecie? Koniecznie w takim razie sprawdźcie nasze podsumowanie Szczepienia przed wyjazdem – co warto wiedzieć i bądźcie bezpieczni!

Bezpieczeństwo w Paragwaju

Ameryka Południowa bezpieczeństwo

Paragwaj to kraj podobnie bezpieczny i niebezieczny jak jego sąsiedzi. Warto pamiętać, aby zachowywać się rozważnie i nie zapuszczać w mniej pewne miejsca, zwłaszcza po zmroku. Nie warto jednak przesadnie się martwić. Należy mieć zarówno głowę na karku, jak i otwartość na ludzi. W Paragwaju znajdzie sporo dobrych, życzliwych ludzi. Polecamy również sprawdzić i kierować się zasadami bezpieczeństwa, które dla was przygotowaliśmy. ⇒ CZYTAJ WIĘCEJ

Co warto zobaczyć w Paragwaju?

Misje Jezuickie w Paragwaju

Misje Jezuickie

Misje Jezuickie w Paragwaju to prawdopodobnie najrzadziej odwiedzany zabytek UNESCO na świecie. Taki przynajmniej opis tego miejsca skłonił nas, aby się tam wybrać. Zobaczcie jak jest na miejscu, jak tam się dostać i ile taka podróż będzie was kosztować.

 

Asunción

Asuncion – stolica na peryferiach

Niegdyś jedno z najważniejszych miast Ameryki Południowej. Dziś Asuncion, pomimo swojego centralnego położenia leży jakby na uboczu. Przedstawiamy wam przewodnik jak poruszać się po mieście, co zobaczyć, a co sobie można odpuścić. Tradycyjnie galeria plus informacje praktyczne.

 

Informacje praktyczne o Paragwaju

Paragwaj informacje praktyczne

Paragwaj praktycznie – informacje i ceny

Chcecie się wybrać do Paragwaju, ale za wiele o nim nie wiecie? W Internecie informacji mało, albo dosyć stare? Sprawdźcie jak się poruszać po Paragwaju, jak najlepiej wymienić walutę, na co uważać, jak wyglądają przejścia graniczne, jakie miejsca warto odwiedzić i o czym wiedzieć planując podróż do Paragwaju.

 

Asunción

Ile kosztował nas pobyt w Paragwaju?

Ile dziennie wydawaliśmy w Paragwaju, czy zmieściliśmy się w zaplanowanym budżecie, jaki w ogóle mieliśmy zaplanowany budżet? Na te pytania i nie tylko, bo w zestawieniu również pozostałe kraje Ameryki Południowej, znajdziecie odpowiedź we wpisie. Chodźcie zobaczyć, ile pieniędzy nam ubyło podczas podróży 🙂

 

Wegetarianin Paragwaj Urugwaj

Wegetarianin w Paragwaju

Zebrane porady dla osób na jakiejkolwiek diecie bezmięsnej, wybierających się do Paragwaju. Sprawdźcie co, gdzie i jak możecie zjeść i czego się spodziewać. W tekście znajdziecie również porady dla osób wybierających się “rzut kamienień” dalej, do Urugwaju.

 

Co myślicie o Paragwaju? Jest w waszych planach podróżniczych? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

zarezerwuj lot
zarezerwuj nocleg
wypożycz samochód
Jeśli zarezerwujecie lot, noclegi lub samochód za pomocą powyższych linków, my dostaniemy parę groszy. Waszej rezerwacji nie zrobi to różnicy, a my wprawdzie kokosów nie zarobimy, ale zawsze na jakiś obiad czy wino się uzbiera 🙂 Dziękujemy!

Dodaj komentarz