Skip to content

TropiMy Przygody


Niemcy

Niemcy

Niemcy – zachodni sąsiad Polski przyciąga głównie na weekendowe wypady. Po części z racji bliskości, nie trzeba planować specjalnych wypraw, wystarczy w piątek wskoczyć w auto. Kraj, który o każdej porze roku ma wiele do zaoferowania. My powoli go odkrywamy, a wraz z odkrywaniem niedosyt rośnie. 

Lista wszystkich wpisów znajduje się poniżej. Kliknij, aby przejść do nich od razu.

Gdzie leżą Niemcy?

Niemcy leżą na styku Europy Zachodniej i Środkowej. Kraj rozciąga się pomiędzy alpejskimi szczytami na południu, a wybrzeżem Morza Północnego oraz Morza Bałtyckiego na północy.


Kliknij na punkty na mapie

Kiedy najlepiej jechać do Niemiec?

Niemcy zauroczyć nas mogą przez cały rok. Klimat, który tu panuje przypomina ten Polski, jest może nieco łagodniejszy. Generalnie zimy są stosunkowo łagodne, a lata dosyć ciepłe. Najcieplejszym miejscem jest południowo-zachodnia część kraju.

Wiza do Niemiec

Obywatele Polski zwolnieni są z obowiązku wizowego, gdy udają się do Niemiec w jakimkolwiek celu na okres 90 dni. Pamiętać należy o waznym dokumencie potwierdzającym tożsamość – dowodzie osobistym lub paszporcie. Więcej informacji konsularnych znajdziecie na stronie Ambasady RP w Berlinie.

Co warto zobaczyć w Niemczech?

poczdam

Poczdam – perła w cieniu Berlina

Poczdam położony tuż nieopodal Berlina tak, że tworzą już prawie jeden organizm miejski. Podstawowy błąd turystów – przyjeżdżają do Berlina i tylko do Berlina, o Poczdamie zapominając. Czemu akurat tam warto się udać? Sami sprawdźcie 😉

 

Berlin rowerowy

O miastach rowerowych zazwyczaj mówimy w kontekście Amsterdamu czy Kopenhagi. W Polsce, z różnym skutkiem do tego miana pretendują chociażby Wrocław czy Warszawa. Warto jednak uwzględnić ten środek transportu przy zwiedzaniu Berlina. Gwarantujemy, będzie super 🙂

 

Berlin artystyczny

Berlin to super miasto na weekendowy wypad. Nie jeden. Wracając kolejny raz do stolicy Niemiec możemy zaplanować nową trasę zwiedzania śladami sztuki i architektury. A jest w Berlinie co śledzić.

 

Drezno

Kolejna propozycja na udany weekendowy wypad, zwłaszcza dla mieszkańców Dolnego Śląska i Województwa Lubuskiego. Po drodze zajrzeć warto do Miśni, Radebergu czy Budziszyna, a w Dreźnie oprócz zwiedzania bawić się dobrze… w Muzeum Higieny 😉

 

Co myślicie o Niemczech? Jest w waszych planach podróżniczych? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

[ezcol_1third]zarezerwuj lot[/ezcol_1third] [ezcol_1third]zarezerwuj nocleg[/ezcol_1third] [ezcol_1third_end]wypożycz samochód[/ezcol_1third_end] Jeśli zarezerwujecie lot, noclegi lub samochód za pomocą powyższych linków, my dostaniemy parę groszy. Waszej rezerwacji nie zrobi to różnicy, a my wprawdzie kokosów nie zarobimy, ale zawsze na jakiś obiad czy wino się uzbiera 🙂 Dziękujemy!

Podziel się swoją opinią