Skip to content

TropiMy Przygody


Zero waste

Zero waste

Zero waste w podróży oraz życiu prywatnym, domowym. Jak minimalizować ilość odpadów i śmieci, jakie ludzie wytwarzają zarówno w domu, jak i podczas podróżowania? Na co zwracać uwagę? Czy naprawdę możemy zrobić coś i co możemy robić, aby ratować naszą Planetę? 

Zero waste to temat, a właściwie filozofia życia, która od dawna chodziła nam po głowach i na stałe zamieszkała w naszych sercach. Też tak macie, że na widok klienta w sklepie, który każdy owoc/warzywo zapakował do osobnego woreczka, aby na koniec wrzucić to do kilku kolejnych reklamówek foliowych, skacze wam ciśnienie? To oczywiście tylko wierzchołek góry lodowej. Co możemy zrobić, aby być mniejszym obciążeniem dla naszej i przyszłych pokoleń? Odkrywajcie razem z nami różne metody i elementy życia, aby być bardziej zero waste zarówno w życiu codziennym, jak i w podróży! Dodatkowo pisać będziemy tu również o minimalizmie oraz innych, pokrewnych tematach, ale wszystko sporowadza się do jednego. Dbajmy o naszą Planetę, póki co alternatywy nie mamy!

Zero waste

zero waste w podróżyZero waste w podróży – jak to się u nas zaczęło?

Gdyby ktoś nam przed wyjazdem w podróż powiedział, że bardzo się zradykalizujemy jeśli chodzi o dbanie o planetę, bycie ekologicznymi i minimalizowanie śladu, jaki zostawiamy na Ziemi, to zapewne zaczęlibyśmy się śmiać. A dziś, proszę, nie tylko bardzo zmieniliśmy nasze postępowanie, ale też piszemy o tym, żeby inspirować innych! Przeczytajcie o naszej drodze prowadzącej do bycia bardziej odpowiedzialnym za naszą piękną planetę.

życie zero waste

19 (pierwszych) kroków do bycia zero waste!

Słyszeliście o wielkich wyspach plastiku pływających po oceanach? O wielkich składowiskach plastiku i jego produkcji zatruwającej planetę? Przeraża was jaką paletę pozostawicie swoim dzieciom? Chcielibyście to zmienić, ale nie wiecie jak? Oto wasze pierwsze 19 kroków w tym kierunku 🙂 19 kroków do bycia zero waste!

Wakacje zero waste

Pomysły na wakacje w duchu zero waste

Nie ma co ukrywać – urlopy generują ogromny ślad węglowy. Z drugiej strony, czy to powód, żeby zaszyć się w domu i nigdy z niego nigdzie nie wyjeżdżać? Podrzucamy pomysły na wakacje w duchu zero waste, które zminimalizują negatywny wpływ na środowisko naszego urlopu.

freeganizm w podróży

Freeganizm w podróży, czyli z czym to się je?

Na świecie marnuje się dziennie tony jedzenia. W kontrze do tego wyrósł ruch freegański. Co to w ogóle jest ten freeganizm? Czy można uprawać freeganizm w podróży? I jakie są na to sposoby oraz czemu to właściwie trafiło do działu o zero waste? Odpowiedzi znajdziecie w naszym tekście.

Wpływ turystyki na środowisko

Jak turystyka wpływa na środowisko?

Turystyka znacząco wpływa na kryzys klimatyczny. Chcecie się dowiedzieć jak i dlaczego? Zobaczyć smutne przykłady i dowiedzieć się, co możemy zrobić, żeby ten wpływ był mniejszy? Zapraszamy do lektury!

Minimalizm w podróży

Minimalizm w podróży

Minimaliz w podróży i w życiu

Oj pozmieniała ta podróż sporo w naszych głowach. Wiedzieliśmy, że tak długie włóczenie się po świecie (obecnie 3. rok) na pewno przyniesie sporą zmianę, ale nie wiedzieliśmy, że aż taką! Wstęp do minimalizmu w podróży i życiu, sprawdźcie o co tak naprawdę w tym chodzi!

jak-spakowac-plecak

Jak spakować plecak w podróż dookoła świata?

Tekst napisany na moment przed wylotem w podróż dookoła świata, która od tamtego czasu bardzo ewoluowała, ale… jeszcze się nie skończyła! Sprawdźcie na naszym przykładzie, co warto zabrać, a co lepiej sobie odpuścić, aby nie nabierać w podróż niepotrzebnych rzeczy! Mniej znaczy więcej 🙂

rok w podróży

Rok w podróży – co nam się przydało, a co nie?

Podsumowanie po roku spędzonym w intensywnej podróży – co nam się przydało, co mogliśmy sobie odpuścić, a czego nie zabraliśmy, a powinniśmy? Ta podróż stała się dla nas prawdziwą lekcją minimalizmu zarówno tego w drodze, jak i w życiu codziennym. Beczenne doświadczenie!

Temat życiowego minimalizu i podążania w kierunku zero waste od niedawna dopiero eksplorujemy na blogu (i nieco tylko dłużej w życiu), także spodziewajcie się niebawem kolejnych tekstów!

A wam jak idzie, staracie się ograniczyć niepotrzebne rzeczy i (zwłaszcza) śmieci w waszym życiu? Dajcie znać w komentarzach o waszej drodze i sposobach na bardziej przyjazne planecie i innym ludziom życie 🙂

[ezcol_1third]zarezerwuj lot[/ezcol_1third] [ezcol_1third]zarezerwuj nocleg[/ezcol_1third] [ezcol_1third_end]wypożycz samochód[/ezcol_1third_end] Jeśli zarezerwujecie lot, noclegi lub samochód za pomocą powyższych linków, my dostaniemy parę groszy. Waszej rezerwacji nie zrobi to różnicy, a my wprawdzie kokosów nie zarobimy, ale zawsze na jakiś obiad czy wino się uzbiera 🙂 Dziękujemy!