Skip to content

TropiMy Przygody


Gruzja

Gruzja

Gruzja to kraj, który Polacy upodobali sobie szczególnie na letnie wypady. I nie ma co się dziwić. Warto jednak sprawdzić, co zimą można robić w tym pięknym kraju, gdyż wtedy Gruzja ma nie mniej do zaoferowania. 

Lista wszystkich wpisów znajduje się poniżej. Kliknij, aby przejść do nich od razu.

Gdzie leży Gruzja?

Gruzja leży gdzieś na granicy pomiędzy Europą a Azją. Do tej pory geografowie nie są zgodni w tym temacie. Z zachodniej strony kraj położony jest nad Morzem Czarnym. Gruzja jest jednym z państw kaukaskich.

Kliknij na punkty na mapie

Kiedy najlepiej lecieć do Gruzji?

Gruzja zachwyca turystów zarówno latem, jak i zimą, jednak tylko latem jest mocno oblegana. My polecamy obie pory roku, lato szczególnie dla miłośników górskich wędrówek i zwiedzania zabytków, zima to dobry okres na wyjazd na narty i aby podziwiać ośnieżone szczyty Kaukazu. Widok ten z pewnością na długo zostanie w waszych wspomnieniach.

Znajdźcie najtańsze bilety dzięki rankingowi najtańszych wyszukiwarek lotów, który dla was przygotowaliśmy!

Wiza do Gruzji

Polacy udający się do Gruzji w jakimkolwiek celu mogą przekroczyć granicę kraju używając paszportu lub dowodu osobistego. W Gruzji możemy przebywać maksymalnie 365 dni, przy czym wyjazd i ponowny wjazd to nowe 365 dni. Więcej informacji konsularnych oraz tych, związanych z poziomem bezpieczeństwa i zagrożeniami w Gruzj znajdziecie na stronie ambasady w Tbilisi oraz polskiego MSZu.

Darmowy przewodnik Narty w Gruzji!

Narty w Gruzji

Darmowy przewodnik Narty w Gruzji

Sezon zimowy i jak co roku jedziecie w Alpy? Infrastruktura w Polsce nadal pozostawia wiele do życzenia? A może w tym roku warto poszusować w zupełnie nowym, wyjątkowym miejscu? Zjadliwsze ceny, pyszna kuchnia, mili miejscowy i świetne warunki? Ściągnijcie darmowy przewodnik i sami zorganizujcie wyjazd na narty do Gruzji!

 

Co warto zobaczyć i zrobić w Gruzji zimą?

kaukaz

Ośnieżone szczyty Kaukazu

Góry to nasza pasja, a góry zimą to mistrzostwo samo w sobie. Zobaczcie i zachwyćcie się widokiem Kaukazu zimą, jednych z piękniejszych gór, jakie w życiu widzieliśmy. Bo czyż jest piękniejszy widok, niż ośnieżone szczyty górskie?

 

Piękne-brzydkie Tbilisi

Tbilisi, dla jednych piękna stolica Gruzji, dla innych… no cóż. Po wielu miejscach zdecydowanie widać, że czas jej nie oszczędził, z drugiej strony nadal znaleźć można wiele urokliwych miejsc. Zapraszamy na spacer po Tbilisi, sami zdecydujcie, czy jest piękne, czy nie.

 

Kuchnia Gruzji w wegetariańskiej odmianie

Jedną z rzeczy, z której Gruzja słynie, to oczywiście gruzińska kuchnia. Osoby na diecie bezmięsnej wcale nie muszą się obawiać wyjazdu do tego kraju, bo choć sporo w kuchni mięsa, to takie potrawy jak Chaczapuri, Ajapsandali, Badrijani, Lobio i wiele innych sprawią, że zarówno wegetarianie, jak i weganie z głodu nie umrą 😉 Sprawdźcie tekst po pełną listę bezmięsnych potraw.

 

kaukaz

Narty w Gruzji – jak zorganizować wyjazd od A do Z

Kompletny przewodnik po tym, jak zorganizować samemu wyjazd na narty do Gruzji. Dla waszej wygody przewodnik również do pobrania na urządzenia mobilne, także nic tylko brać, organizować i szusować!

 

 

Co myślicie o Gruzji? Jest w waszych planach podróżniczych? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

[ezcol_1third]zarezerwuj lot[/ezcol_1third] [ezcol_1third]zarezerwuj nocleg[/ezcol_1third] [ezcol_1third_end]wypożycz samochód[/ezcol_1third_end] Jeśli zarezerwujecie lot, noclegi lub samochód za pomocą powyższych linków, my dostaniemy parę groszy. Waszej rezerwacji nie zrobi to różnicy, a my wprawdzie kokosów nie zarobimy, ale zawsze na jakiś obiad czy wino się uzbiera 🙂 Dziękujemy!

Podziel się swoją opinią