Skip to content

TropiMy Przygody


Słowacja

Słowacja

Słowacja – południowy sąsiad Polski to kraj coraz bardziej popularny zarówno na krótkie, jak i długie wypady o każdej porze roku. Po niżej kilka podpowiedzi gdzie warto się wybrać, co robić na miejscu i jak to wszystko zorganizować.

Lista wszystkich wpisów znajduje się poniżej. Kliknij, aby przejść do nich od razu.

Gdzie leży Słowacja?

Słowacja to śródlądowe państwo leżące w Europie Środkowej. 61% powierzchni kraju pokrywają góry – Karpaty Zachodnie. Graniczy z Austrią, Czechami, Polską, Ukrainą oraz Węgrami.


Kliknij na punkty na mapie

Kiedy najlepiej jechać do Słowacji?

Terytorium Słowacji leży w s trefie klimatu umiarkowanego. Tereny górskie to klimat chłodny, cieplej jest w nizinach. Najchłodniejszy miesiąc to styczeń (średnie temperatury od 0 do -6 stopni Celsjusza), najcieplejszy to lipiec (16 – 20 stopni Celsjusza). Słowacja to kraj idealny zarówno do letnich wyjść w góry, jak i dobre miejsce do uprawiania sportów zimowych.

Wiza do Słowacji

Zarówno Polska jak i Słowacja należą do Unii Europejskiej oraz do Strefy Schengen, co bardzo ułatwia podróżowanie. Na granicach nie ma już kontroli, co nie zwalnia jednak z obowiązku posiadania przez obywatela polskiego dokumentu tożsamości – paszportu lub dowodu osobistego. Więcej informacji konsularnych znajdziecie na stronie polskiego MSZu.

Co warto zobaczyć w Słowacji?

tatry pieniny spisz

Tatry-Spisz-Pieniny atrakcje regionu

Region zaraz po drugiej stronie granicy Polski ze Słowacją. Z racji bliskości idealny na weekendowy i parodniowy wypad. Zobaczcie jak możecie zagospodarować swój czas, zarówno aktywnie jak i leniwie 😉 Będzie też o lokalnej kuchni i folklorze.

 

Słowacja: piękna i aktywna!

Zdziwieni? Nie róbcie takich oczu 🙂 Sprawdźcie tekst (z obszerną galerią zdjęć) aby wiedzieć, co można robić w Słowacji (i co z tym wszystkim ma wspólnego koza), gdy standardowe pomysły się już wyczerpią! Wolicie spędzać czas aktywnie, czy leniwie?

 

Koszyce – miasto pełne kultury

Koszyce to miasto, które w 2013 roku były Europejską Stolicą Kultury i całkiem sporo na tym wygrały. Zresztą do Koszyc podpatrywać przyjeżdżali Wrocławianie przed naszym ESK2016. Zobaczcie, co się może zmienić i jak rozbudzić potencjał kulturowy w regionie.

 

jaskinia krasnogorska

Pod ziemią fajnie jest, czyli Jaskinia Krasnogórska

Schodzimy do podziemia! Dokładnie do Jaskini Krasnogórskiej na Słowacji. Jedna z fajniejszych rzeczy, jakie czekają na was w regionie Koszyckim. Sprawdźcie, jak wyglądał spacer pod ziemią. Może to dobry pomysł na następną wizytę u naszego południowego sąsiada?

 

Co myślicie o Słowacji? Jest w waszych planach podróżniczych? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

[ezcol_1third]zarezerwuj lot[/ezcol_1third] [ezcol_1third]zarezerwuj nocleg[/ezcol_1third] [ezcol_1third_end]wypożycz samochód[/ezcol_1third_end] Jeśli zarezerwujecie lot, noclegi lub samochód za pomocą powyższych linków, my dostaniemy parę groszy. Waszej rezerwacji nie zrobi to różnicy, a my wprawdzie kokosów nie zarobimy, ale zawsze na jakiś obiad czy wino się uzbiera 🙂 Dziękujemy!