Skip to content

TropiMy Przygody


4 propozycje na niskobudżetowe wakacje w Trójmieście i okolicy

4 propozycje na niskobudżetowe wakacje w Trójmieście i okolicy

Wakacje nie muszą wiązać się z dużym wydatkiem i obciążeniem domowej skarbonki. Pomysłów na wartościowe spędzenie wolnego czasu jest znacznie więcej, niż tylko klasyczny wyjazd za granicę. Oto pomysły na niskobudżetowe wakacje, które w najbliższym czasie możesz wykorzystać w praktyce!

Rower, czyli uniwersalna opcja dla pasjonatów aktywnego wypoczynku

Wakacyjne wędrówki to znakomita forma aktywności, jednak w przypadku mieszkańców północnej części naszego kraju dojazd do górskich szlaków jest znacząco utrudniony przez położenie geograficzne. Z tego powodu świetną alternatywą są wszelkiego rodzaju aktywności rowerowe, z których można czerpać garściami niemalże wszędzie. Infrastruktura rowerowa naszego kraju jest na tyle przyjazna, że większość odcinków można pokonać bez konieczności „przecinania” ruchliwych dróg oraz ulic. Propozycja na niskobudżetowe wakacje może z tego powodu obejmować Chemieleńską oraz Błękitną Trasę Rowerową. Obie wiodą przez urokliwe tereny, gdzie można oddać się przyjemności czerpania z widoków i podziwiania okolicznej przyrody. Wystarczy sprawny rower i dobra kondycja – na obu trasach można w wielu miejscach zatrzymać się na piknik lub zjeść pyszne danie w lokalnych restauracjach. Wakacje nie muszą być nudne – posiadanie roweru gwarantuje moc wrażeń!

Pomysł na tanie wakacje? City break po polsku!

Od wielu lat ogromną popularnością cieszą się tak zwane „city breaki”, czyli stosunkowo krótkie wyjazdy do polskich i zagranicznych miast. Poszukując budżetowych rozwiązań, można zdecydować się na tę opcję – tym razem w formie lokalnej. Samo Trójmiasto ma do zaoferowania wiele atrakcji, dzięki którym można w tani sposób spędzić wakacje. Dodatkową zaletą jest również sama kwestia ułatwionej logistyki, bowiem do Gdańska lub Gdyni można bez problemów dostać się autobusem, pociągiem lub samochodem. Sam dobór atrakcji na miejscu powinien być podyktowany indywidualnymi preferencjami. Zdecydujesz się na wizytę w Muzeum Bursztynu? A może wybierzesz towarzystwo egzotycznych zwierząt w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym? Ostateczna decyzja należy do Ciebie! Warto pamiętać o tym, że pomysły na tanie wakacje z dużą dawką frajdy to nie tylko zagraniczne wyjazdy – równie intensywne wrażenia można zapewnić sobie wybierając lokalne zaplecze turystyczne!

Plażowanie jest fajne, czyli pomysł na niskobudżetowe wakacje dla całej rodziny

Rodzinne wyjazdy na wakacje niemalże zawsze wiążą się ze sporymi wydatkami, zwłaszcza jeśli liczba członków przekracza standardową opcję „2+2”. Istnieją jednak alternatywy, dzięki którym możliwe jest uniknięcie kosztów podróży, będących sporym obciążeniem dla budżetu opiekunów. Zalicza się do nich plażowanie, czyli sposób spędzania wolnego czasu, który nie wymaga dużych inwestycji. Wystarczy krem z filtrem, ręcznik plażowy i zestaw nakryć głowy! Reszta jest w pełni darmowa, a zabawy w piasku lub nauka pływania to zaledwie część wrażeń, którymi w ten sposób można uszczęśliwić całą rodzinę. Każdy pomysł na tanie wakacje w Polsce uwzględnia kąpiel w Bałtyku, który przez ten fakt w szczycie sezonu przeżywa prawdziwe oblężenie turystyczne. Istnieje jednak prosty sposób na uniknięcie tłumów – wystarczy wybrać te plaże, które cieszą się mniejszym zainteresowaniem przyjezdnych. Redłowo, Kolibki i Jelitkowo to zaledwie kilka z ukrytych pereł bałtyckich, w których można prawdziwie wypocząć!

Alternatywne propozycje na niskobudżetowe wakacje

Urlop nie musi być kojarzony z wypoczynkiem w górach lub nad morzem – opcji jest znacznie więcej. Czasami wystarczy rozejrzeć się po najbliższej okolicy i znaleźć ciekawe miejsca, które zasługują na eksploracje. Nie należy ograniczać swoich wakacyjnych destynacji do dużych miast wojewódzkich, bowiem wiele mniejszych ośrodków również ma wiele do zaoferowania. Chmielno, Kartuzy czy Wejherowo to zaledwie kilka kaszubskich przykładów, natomiast przy podejmowaniu ostatecznego wyboru można uwzględnić swoje miejsce zamieszkania. Pomysły na tanie wakacje w Polsce to nie tylko konieczność poruszania się „utartym szlakiem”, lecz także zwiedzanie mniej znanych muzeów, skansenów oraz parków. Stań się odkrywcą i dostrzeż piękno w swoim otoczeniu – związane z tym odciążenie domowego budżetu to zaledwie jedna z wielu zalet takiego rozwiązania!

Podziel się swoją opinią