Skip to content

TropiMy Przygody


Najtańsze kierunki na wakacje – Zaoszczędź na podróżach

Najtańsze kierunki na wakacje – Zaoszczędź na podróżach

Wakacje to coś, na co czekamy cały rok niezależnie od tego, na jakim etapie życia jesteśmy. Z tego też względu dążymy do tego, by spędzić je w odpowiedni sposób. Wiadomo jednak, że wyjazdy kosztują i z tego względu nawet podczas wypoczynku musimy zwracać uwagę na swoje wydatki. Stawiając na najtańsze kierunki na wakacje, nie będziecie musieli się tym przejmować. Już teraz dowiedzcie się, jak zaoszczędzić na wyjeździe.

Tanie miejsca na wypoczynek – Co wybrać?

Jak można się domyślać, miejsc, w których możemy wypoczywać bez obaw o swoje fundusze. Mowa tutaj oczywiście nie o najdroższych stolicach świata, takich jak Paryż, czy Londyn. Mamy tutaj na myśli na przykład Węgry, które znajdują się jeszcze w Europie. Tanie loty w tym kierunku możecie złapać z łatwością. Na dodatek pobyt w stolicy tego kraju, Budapeszcie nie należy do kosztownych, dlatego koniecznie się na niego zdecydujcie.

Co można zwiedzać na Węgrzech? Jest to świetne pytanie. Okazuje się, że ten kraj oferuje nam masę zabytków, jak choćby Zamek Królewski, Parlament, Baszta Rybacka, czy też Bazylika św. Stefana w Budapeszcie. Większość tego typu atrakcji znajduje się właśnie w stolicy, ale to nie oznacza, że innych miejscowości nie warto zwiedzić. Wręcz przeciwnie, zwłaszcza jeśli chcecie poznać życie na Węgrzech od kuchni.

Podróże są świetną atrakcją, jednak równie ważny jest relaks w domu podczas oglądania swojej ulubionej dyscypliny sportowej. Z tego też względu warto zwrócić uwagę na to, że takie hobby może pomóc wam w zarobieniu na wymarzoną podróż. Obstawiajcie i postawcie na LVBet kod promocyjny. W ten sposób zagwarantujecie sobie ofertę powitalną w postaci gry bez podatku, freebetów, cashbacków, bonusu bez depozytu i wielu innych.

Najtańsze kierunki na wakacje – Gdzie odpoczywać?

Chcąc spędzić najlepsze możliwe wakacje, powinniście udać się tam, gdzie koszt życia nie wyniesie zbyt wiele. Tym samym zachęcamy was, byście wybrali Bułgarię. Ten wybór to gwarancja świetnej pogody, która sprawia, że najbardziej odczuwamy aspekt bycia na wakacjach. Wśród najczęściej wymienianych zabytków znajduje się Sobór św. Aleksandra Newskiego w Sofii, Rylski Monastyr, czy też Cerkiew Bojańska również w stolicy.

Będąc w tym kraju, warto także wybrać się do pięknego krajobrazu, jakie znajdziemy w Seven Rila Lakes. Jeśli chodzi o kolejne kierunki podróży, to Wietnam także może okazać się trafną opcją. Warto jednak mieć na uwadze, że aby dostać się do tego kraju, turyści z Polski powinni wyrobić wizę online. Tylko w ten sposób uda wam się do niego wybrać. Bez cienia wątpliwości jest to bajkowe miejsce, idealne na wypoczynek.

Jeśli chodzi o najlepsze miejsca do zwiedzania, to znajdziemy wśród nich Hoàn Kiếm Lake, Tunel Củ Chi, War Remnants Museum, czy też Świątynię Literatury. Stolicą kraju jest Hanoi, natomiast waluta, którą wykorzystują mieszkańcy to Đồng. Jeden taki pieniądz to w przeliczeniu na naszą walutę 0,00018 złotych. Nic dziwnego, że w ich kraju znajdziemy banknoty o nominałach od 100 do nawet  500 000 đongów (u nas, niecałe 90 złotych).

Gdzie najtaniej na wakacje za granicę? – Propozycje

To jeszcze nie koniec listy propozycji najtańszych wakacji za granicą, jakie dla was przygotowaliśmy. Krajem, który zupełnie nie mógł zostać pominięty, jest Albania. Kraj znajdujący się na półwyspie Bałkańskim ma do zaoferowania ciekawe miejsca na niewielkiej powierzchni. Jego liczba ludności, to zaledwie 2,812 miliona na powierzchni 28 748 km². Panująca w kraju waluta to Lek, który w przeliczeniu na polskie pieniądze wynosi 0,043 złote.

Co jednak warto w Albanii zwiedzić? Wśród tych najbardziej popularnych lokalizacji znajdują się Plac Skanderbega, Park Narodowy Butrint, Pyramid of Tirana, jak również Zamek w Rozafa. Chcąc znaleźć się bliżej natury, wybierzcie się nad The Blue Eye. Jak widać, wakacje za granicą wcale nie muszą być drogie. Wystarczy, że odpowiednio rozplanujecie podróż i jej kierunek.

Artykuł dostarczony przez partnera strony.

Podziel się swoją opinią