Skip to content

TropiMy Przygody


Snagov i libańska kolacja

Snagov i libańska kolacja

Sobotę spędziliśmy bardzo leniwie. Wraz z Benoit wybraliśmy się nad jezioro Snagov niedaleko Bukaresztu. Na jeziorze znajduje się niewielka wyspa z małym monastyrem, w którym, podobno, znajduje się grób Draculi. Na wysepkę można tylko dopłynąć stateczkiem, ale jakoś wtedy akurat nie pływał.

Chcieliśmy wynająć małą łódkę i dowiosłować do wyspy,ale taką łódką można pływać tylko po części jeziora, akurat nie po tej z wyspą. Pan zaproponował nam jednak, że zabierze nas łódką motorową. Super! Ale jeszcze 1 pytanie: za ile? Pan myśli… Po chwili mówi: 150 lei (prawie 150zł)! Buahaha, żart jakiś… No więc nie zobaczyliśmy monastyru na wyspie, ale zjedliśmy arbuza i poleżeliśmy na kocu w cieniu.

Ja prowadziłam samochód, co przysporzyło mi sporo stresu w drodze powrotnej. Poruszanie się po Bukareszcie nie należy ani do łatwych ani do przyjemnych. Szczególnie, kiedy na rondzie taksówkarz wjechał tuż przede mnie, nie przejmując się, że o mały włos wjechałabym w jego auto.

Po powrocie zajęliśmy się żubrówką, którą przywieźliśmy z Polski dla Benoit, a potem poszliśmy na obiadokolację. Znów do libańskiej knajpki, ponieważ nie wymyśliliśmy nic lepszego, a tamtejsze jedzenie było pyszne. Poniosło nas podczas zamawiania. Wzięliśmy więcej niż poprzednio (a wtedy było idealnie pod względem ilości). Przez to wróciliśmy do mieszkania, żeby się położyć. To była jedyna aktywność, na jaką mogliśmy sobie pozwolić po takim posiłku.

[ezcol_1third]zarezerwuj lot[/ezcol_1third] [ezcol_1third]zarezerwuj nocleg[/ezcol_1third] [ezcol_1third_end]wypożycz samochód[/ezcol_1third_end] Jeśli zarezerwujecie lot, noclegi lub samochód za pomocą powyższych linków, my dostaniemy parę groszy. Waszej rezerwacji nie zrobi to różnicy, a my wprawdzie kokosów nie zarobimy, ale zawsze na jakiś obiad czy wino się uzbiera 🙂 Dziękujemy!

1 Komentarze

 • mama

  31 sierpnia, 2011

  -150 zł na trzy osoby,po 50/os.-może to dobra cena,?a ciekawość wielka co na wyspie,jakie widoki.
  zwiedzanie,zwiedzanie,ukulturalnianie.Bilety na spektakl w cenie 60,80 i więcej – kultura.A tam wycieczka po wodzie i zapewne piękna wyspa – kultura natury,przyrody,praktyczna edukacja.Samo
  piękno.Taniej jak bilety w Zakopanem.

  co do taksówkarzy – to brak kultury

  Pozdrowionka,buziaki.

Podziel się swoją opinią