Skip to content

TropiMy Przygody


Wybrzeże za nami, góry przed nami

Wybrzeże za nami, góry przed nami

Po 3 dniach spędzonych w Arraial do Cabo ruszyliśmy w stronę gór. Odpoczęliśmy fizycznie. Mieliśmy czas na plażowanie, spacery po miasteczku i po niedalekim Cabo Frio. Ogólnie rzecz biorąc, trochę leniuchowaliśmy Kiedy przyjechaliśmy do Arraial w sobotę, byliśmy trochę przerażeni ilością turystów. Brazylijczycy mieli długi weekend, bo w piątek świętowali Dzień Niepodległości. Spodziewaliśmy się wprawdzie zwiększonego ruchu na wybrzeżu, ale rzeczywistość nas zaskoczyła po wyjściu z autobusu.

Na szczęście dla nas, a nieszczęście dla wypoczywających, większość wyjechała w sobotę wieczorem. Wystarczyło więc przeczekać pół dnia i od niedzieli cieszyliśmy się większym spokojem. Wynajęliśmy pokoik w małym i tanim hotelu, który zapewnił nam też śniadania, a na obiady chodziliśmy do knajp ‘a quilo’, czyli z jedzeniem na wagę, coś jak u nas STP.

Trafiliśmy na okres, w którym wielkimi krokami zbliżają się wybory. Mają tu ciekawy sposób nakłaniania do głosowania. Oprócz oczywistych plakatów na każdym kroku, w Rio jeździło dużo osób na rowerach z reklamami kandydatów, a w Arraial samochody oklejone plakatami i z wielkim głośnikiem, z którego płynęły słabe disco-polo piosenki układane specjalnie dla kandydatów. Większość ich tekstu (z tego co udało się zrozumieć) to nazwisko i numer kandydata:-) Samochody jeżdżą cały dzień w kółko, przekrzykując się nawzajem piosenkami. Muszę przyznać, że zaczęło to być irytujące, ale pod wieczór miałam już swoich piosenkowych faworytów i mogłam nawet zanucić niektóre utwory… Być może jest to skuteczny sposób promocji. Ciekawi mnie tylko, czy Brazylijczyków on również trochę denerwuje…

zarezerwuj lot
zarezerwuj nocleg
wypożycz samochód
Jeśli zarezerwujecie lot, noclegi lub samochód za pomocą powyższych linków, my dostaniemy parę groszy. Waszej rezerwacji nie zrobi to różnicy, a my wprawdzie kokosów nie zarobimy, ale zawsze na jakiś obiad czy wino się uzbiera 🙂 Dziękujemy!

Dodaj komentarz