Skip to content

TropiMy Przygody


W Hiszpanii śpiwory niepotrzebne!

W Hiszpanii śpiwory niepotrzebne!

Nie zacznę od tego, że jest super, słońce pięknie świeci, ludzie uśmiechnięci i mili, a jedzenie dobre. Nie, zacznę od tego, że przed wyjazdem warto jednak robić listę rzeczy do zabrania. Jeszcze do niedawna praktykowałam ten zwyczaj ze skrupulatnym wykreślaniem poszczególnych punktów z listy. Ale przestałam. Teraz już wiem, dlaczego był to błąd.

Przed każdym wyjazdem zawsze 5 razy zastanawiam się, czy wszystko przygotowane, czy niczego nie zapomnieliśmy. Nie inaczej było tym razem. Tyle, że nie zapisałam na kartce, tylko wszystko w głowie. No i świetnie niczego z listy w głowie nie zapomnieliśmy! Problem jednak polega na tym, czego na tej liście w środku, w Koralinie, zabrakło. Otóż zabrakło… śpiworów!

Tak właśnie, jednej z najbardziej niezbędnych i przydatnych przedmiotów w podróży. Nie to, żebyśmy nie mieli śpiworów czy chcieli spać w hotelu, w którym nie będą nam one potrzebne. Oczywiście śpiwory mamy, co więcej, gdzieś tam w głowie kołatała się myśl, że jak będziemy spać w samochodzie (zapewne co najmniej jedna taka noc się wydarzy) to fajno, przykryjemy się śpiworkami… których jednak nie mamy. Myśl się kołatała, ale niestety nie połączyła się z wewnętrzną listą rzeczy do zabrania. No i co teraz? No nic, damy radę bez śpiworów. Mamy kurtki (które w tych temperaturach się nie przydadzą do niczego innego niż udawanie śpiwora), mamy wyobraźnię i kreatywność (tak mi się przynajmniej wydaję).

Zatem wracając do sedna: należy robić listy na kartce niezależnie od tego, co jest w głowie. Do listy zawsze można coś dopisać, jak się po raz enty na nią spogląda, zatem piszcie listy!

[ezcol_1third]zarezerwuj lot[/ezcol_1third] [ezcol_1third]zarezerwuj nocleg[/ezcol_1third] [ezcol_1third_end]wypożycz samochód[/ezcol_1third_end] Jeśli zarezerwujecie lot, noclegi lub samochód za pomocą powyższych linków, my dostaniemy parę groszy. Waszej rezerwacji nie zrobi to różnicy, a my wprawdzie kokosów nie zarobimy, ale zawsze na jakiś obiad czy wino się uzbiera 🙂 Dziękujemy!

8 Komentarze

 • Maja

  5 października, 2013

  Mi nawet lista się nie przydaje.. zawsze czegoś zapominam chociaż nie wiem jak bym się starała nie zapomnieć..

  • koralinatropiprzygody

   8 października, 2013

   No właśnie, wygląda na to że ja też:)

 • r

  4 października, 2013

  Karo, ale jak sobie w ichniejszym tesku kupicie po śpiworku, a po powrocie, już na salonach, rzucisz od niechcenia, że ostatnio z Bartkiem polecieliście do Hiszpanii kupić sobie dwa nowe, bo kolor starych przestał Wam pasować do czegoś, to dopiero będzie wow!!!! i nikt nawet nie pomyśli o sklerozie czy czymś takim… 🙂

 • kotmania.pl

  3 października, 2013

  kocyk w markecie za grosze można pewnie kupic:) A okularów do auta słonecznych Ci nie brakuje? Bo dzisiaj je widziałam w schowku?:)

  • koralinatropiprzygody

   3 października, 2013

   No będzie brakowało od jutra:) Ale dam radę bez:)

 • balkanyrudej

  3 października, 2013

  Ja na dłuższe wyjazdy zawsze robię listy,bo inaczej pogubilabym się w gąszczu rzeczy.Dla mnie śpiwór jest ważny,bo często nocuje w górach,gdzie zawsze jest trochę chłodniej.W cieplejszych miejscach przydaje się kocyk-mniej miejsca zajmuje i człowiek mniej się pod nim poci;)

  • koralinatropiprzygody

   3 października, 2013

   Tylko kocyk też trzeba mieć 😉

Podziel się swoją opinią