Skip to content

TropiMy Przygody


Na weekend: Drezno

Na weekend: Drezno

Drezno to fajny pomysł na weekendowy wypad, szczególnie gdy mieszka się we Wrocławiu. Byłam w Dreźnie już 3 razy do tej pory. Za każdym razem z kimś innym i właściwie za każdym razem odkrywałam coś nowego. Kiedy znajomi zaproponowali wypad do stolicy Saksonii, pomyślałam w pierwszej chwili, że już byłam, to po co? Ale potem stwierdziłam, że na pewno będzie fajnie i na pewno odkryję coś nowego. Nie myliłam się, było bardzo fajnie i odkryłam kolejne miejsca, o których istnieniu nie miałam pojęcia. Ale zaczęło się od pecha…

Wyobraźcie sobie pięć osób, z których każda posiada własny (lub ma do dyspozycji w razie potrzeby) samochód. Wyobraźcie sobie, że gdy przychodzi do naszego wyjazdu, to z pięciu samochodów robi się jeden. Pierwszy na warsztacie, drugi oddany, trzeci za mały, czwarty niepewny, bo coś szwankuje. Ale jest piąty sprawny, można jechać. Tyle, że sprawny to on jest do czwartku, a w dzień wyjazdu płata figla i się psuje. Pięć osób, pięć samochodów, a na wyjazd trzeba wypożyczyć… Wypożyczamy, bo przecież szkoda fajnego wyjazdu. I słusznie, bo pech nas opuszcza. Zwiedzamy Drezno, zachwycamy się nowym miastem, dziwimy tym, co można zobaczyć na obrzeżach (puste ulice, opuszczone budynki, nieukończone budowy), jedziemy do Miśni i spacerujemy po zamku, rynku i wąskich uliczkach.

Bawimy się jak dzieciaki w interaktywnym Muzeum Higieny (bardziej odpowiednia byłaby nazwa „Muzeum Człowieka”) i pieszo robimy kilometry po Dreźnie (jakieś 15-20. Że jeszcze mam nogi!). Nie udaje nam się zwiedzić browaru w Radebergu (warto, byłam kiedyś!), bo trzeba odpowiednio wcześnie zarezerwować oprowadzanie, ale degustację nadrabiamy wieczorami;)  Saksonia jest fajna! Nie tylko Drezno, Miśnia, Radeberg czy urokliwy Budziszyn. Te na pewno, bo w nich byłam i wiem. Jeśli Was nie przekonałam, to spójrzcie na zdjęcia, a jak i to nie pomoże, to… jedźcie się sami przekonać!

–> Znajdź najtańszy nocleg w Dreźnie

[ezcol_1third]zarezerwuj lot[/ezcol_1third] [ezcol_1third]zarezerwuj nocleg[/ezcol_1third] [ezcol_1third_end]wypożycz samochód[/ezcol_1third_end] Jeśli zarezerwujecie lot, noclegi lub samochód za pomocą powyższych linków, my dostaniemy parę groszy. Waszej rezerwacji nie zrobi to różnicy, a my wprawdzie kokosów nie zarobimy, ale zawsze na jakiś obiad czy wino się uzbiera 🙂 Dziękujemy!

5 Komentarze

 • JanO

  16 sierpnia, 2014

  Mnie Drezno nie interesuje. Chociaż piękne miasto ale wolę dalsze zatątki świata.

 • Pinio

  14 marca, 2014

  Drezno jest piękne. Niestety nie byłem. Ominęła mnie wycieczka zakładowa do tamtego miasta

  • koralinatropiprzygody

   14 marca, 2014

   To trzeba pojechać na własną rękę! 🙂

   • Pinio

    18 marca, 2014

    Pewnie, że trzeba. Zwłaszcza, ze Do Drezna jest blisko

 • mama

  9 marca, 2014

  Jesteście super zwiedzająco – chodzącą reklamą ciekawych miejsc. Sztuka współczesna – wanna jako ławka do siedzenia i to ubranko na drzewo bardzo mi się podoba. Pozdrawiam.

Podziel się swoją opinią