Skip to content

TropiMy Przygody


Cusco – nasze miasto spotkań

Cusco – nasze miasto spotkań

Cusco to jedno z najczęściej odwiedzanych miast w Peru. Nic dziwnego, bo właśnie tutaj przyjeżdża każdy, kto chce zwiedzić Machu Picchu. A więc każdy przybyły do Peru turysta prędzej czy później zawita do Cusco. Zawitaliśmy i my. 

Nie powiemy Wam, co w Cusco zwiedzić, bo pomimo tego, że spędziliśmy w tym mieście łącznie ponad tydzień, za wiele nie pozwiedzaliśmy. Dlaczego? Bo Cusco traktowaliśmy jako bazę wypadową i punkt aklimatyzacyjny przed trekkingiem Apu Ausangate oraz Machu Picchu, więc nie mieliśmy parcia na zwiedzanie. Poza tym nie interesowało nas oglądanie (kolejnych) wnętrz kościołów czy chodzenie po (kolejnych) zabytkowych ruinach. A w dużej mierze na tym polega zwiedzanie Cusco. Poświęciliśmy więc ten czas na wędrowanie po uliczkach starówki, poznawanie nowych smaków (np. burgera z alpaki – pyszny!) i poznawanie nowych osób z… Polski 🙂 To właśnie w Cusco spotkaliśmy się z Asią i Michałem z Ciekawością przez Świat, którzy również podróżowali po Ameryce Południowej i właśnie w Cusco przecięły się nasze ścieżki. Tutaj też poznaliśmy Michała, który pracował wtedy w miejscowym Muzeum Kawy i parzył przepyszną kawę (a o taką niełatwo w Ameryce Południowej!). Zresztą, namiar na Michała dostaliśmy od innych Polaków (Ewa, pozdrawiamy!), których poznaliśmy w Cabanaconde, po powrocie z kanionu Colca. I w końcu, to w Cusco znowu skrzyżowały się nasze drogi z Eliasem – Cypryjczykiem, którego poznaliśmy podczas trekkingu Santa Cruz i to z nim pojechaliśmy na Machu Picchu. Także było co robić, wątroby też to odczuły, bo na takich wysokościach (Cusco jest położone na 3 400 m n.p.m.) alkohol działa szybciej i silniej 😉

Mieliśmy też szczęście być w Cusco w trakcie obchodów Bożego Ciała. Corpus Cristi w Peru obchodzony jest dość hucznie. Cały Rynek miasta wypełniony był grupami tancerzy i uczestników pochodu, którzy nieśli niezwykle ciężkie wizerunki Matki Boskiej. Pochody z orkiestrami dętymi chodziły po ulicach Cusco do późnych godzin nocnych, grając na cześć Pana. Fajnie było to zobaczyć, zobaczcie i Wy! Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć:

Szukacie ciekawych miejsc w Peru? Zajrzyjcie na stronę o Peru na naszym blogu!

Jak się Wam Cusco podoba? Jak jest u Was: zwiedzacie zawsze każde miasto, czy czasem odpuszczacie „bycie turystą” i odpuszczacie? 

[ezcol_1third]zarezerwuj lot[/ezcol_1third] [ezcol_1third]zarezerwuj nocleg[/ezcol_1third] [ezcol_1third_end]wypożycz samochód[/ezcol_1third_end] Jeśli zarezerwujecie lot, noclegi lub samochód za pomocą powyższych linków, my dostaniemy parę groszy. Waszej rezerwacji nie zrobi to różnicy, a my wprawdzie kokosów nie zarobimy, ale zawsze na jakiś obiad czy wino się uzbiera 🙂 Dziękujemy!

Podziel się swoją opinią