Skip to content

TropiMy Przygody


Bornholm atrakcje – w pojedynkę, parze i dla całej rodziny

Bornholm atrakcje – w pojedynkę, parze i dla całej rodziny

Bornholm to malownicza duńska wyspa położona w południowo-zachodniej części Morza Bałtyckiego. Swoją nazwę zawdzięcza germańskiemu plemieniu Burgundów, które wywodziło się z wyspy. To samo plemię w V wieku podbiło tereny dzisiejszej Burgundii. Wyspa cieszy się ogromną popularnością wśród turystów, którzy poszukują weekendowego odpoczynku w pięknych okolicznościach przyrody. W dzisiejszym artykule podpowiemy, które atrakcje turystyczne warto odwiedzić.

Bornholm – atrakcje dla singli

Planujesz krótki wypad w pojedynkę? Doskonałym pomysłem może okazać się wizyta w stolicy Bornholmu, czyli w mieście Ronne. To właśnie tam dopływa większość promów z polskiego Kołobrzegu i szwedzkiego Ystad. W centrum miasta możesz odwiedzić Muzeum Bornholmu, w którym poznasz bogatą historię wyspy, sięgającą czasów prehistorycznej epoki neolitu. Podczas zwiedzania koniecznie zwróć uwagę na złote figurki Guldgubber pochodzące z 550 r.

Ogromną popularnością wśród odwiedzających cieszy się również rynek Store Torv z przepiękną fontanną. Jest to także najważniejsze centrum gastronomiczne miasta, na którym znajdziemy liczne restauracje i bary. W sezonie wakacyjnym organizowane są tam różne koncerty i festiwale. Bornholm zachęca jednocześnie do trampingu, czyli swobodnego podróżowania w mniejszej grupie bez zaplanowanej trasy zwiedzania. Spontaniczne poszukiwanie atrakcji pozwoli Ci na lepsze poznanie uroków tej części Dani.

Jak zaplanować romantyczny weekend na Bornholmie?

Wyspa Bornholm oferuje ciekawe atrakcje dla zakochanych. Piękne krajobrazy oraz spokojna atmosfera sprzyjają romantycznym spacerom. Jednym z ciekawszych miejsc pozostają południowe odcinki linii brzegowej, zachwycające białymi plażami. Jeśli planujesz pobyt z ukochaną osobą koniecznie odwiedź plażę Dueodde uchodzącą za jedną z najbardziej malowniczych w Europie. To właśnie tam znajduje się najwyższa latarnia morska na wyspie.

Jesteś miłośnikiem historii? Koniecznie odwiedź miasteczko Svaneke, które słynie ze swojej średniowiecznej zabudowy. Planując wakacje, nie zapomnij o hucie szkła artystycznego i lokalnych sklepach ze słodyczami. Znajdziesz tam liczne pamiątki, które pozwolą Ci wspominać mile spędzone chwile. W pobliżu warto odwiedzić również Rajskie Pagórki, czyli malownicze skalne wąwozy. Cały pobyt uświetni romantyczna kolacja w jednej z licznych lokalnych restauracji.

Bornholm – atrakcje dla dzieci

Planujesz wakacje z dzieckiem? Zastanawiasz się, czym zaskoczy Cię Bornholm? Atrakcje turystyczne dla najmłodszych obejmują liczne kierunki zwiedzania w tym Muzeum Motyli. Obiekt składa się z kilku szklarni, w których odkryjesz tropikalną roślinność i egzotyczne motyle. Ciekawym miejscem jest także muzeum interaktywne NaturBornholm. To właśnie tam odbędziesz podróż w czasie, dowiesz się, jak działa prąd oraz poznasz tajemnice flory i fauny.

Najmłodsi miłośnicy historii chętnie odwiedzą Bornholmskie Centrum Średniowiecza rozciągające się na terenie 14 ha. Wśród skalistych pagórków i lasów odkryjesz tajemnicze życie mieszkańców dawnej osady. Na terenie parku organizowane są liczne inscenizacje i pokazy. Obiekt oferuje przy tym możliwość przebrania się w stroje z epoki i zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia.

Bornholm – atrakcje dla całej rodziny

Planujesz rodzinne zwiedzania Bornholmu? Majorka Północy zachęca do wspólnego odkrywania najpiękniejszych zakątków Europy i Skandynawii. Jeśli cenisz aktywny wypoczynek możesz zdecydować się na przemierzenie wyspy rowerami. Na miejscu znajdziesz liczne trasy i szlaki rowerowe, które ułatwią Ci zorganizowanie swojego pobytu. Jest to mała wyspa, którą spokojnie uda Ci się zwiedzić w weekend.

Podczas przejażdżki koniecznie odwiedź słynne cztery kościoły w kształcie rotundy, wybudowane przez Zakon Mieczowy, czyli jeden z odłamów Templariuszy. Chcesz, jak najlepiej zwiedzić Bornholm? Atrakcje na mapie obejmują także Zamek Hammershus. Skaliste ruiny wzniesione na klifie zachwycają zapierającym dech w piersiach widokiem na Morze Bałtyckie. Budowla powstała już w 1300 roku, służąc przez stulecia kolejnym władcom wyspy.

Podziel się swoją opinią