Skip to content

TropiMy Przygody


Tajlandia – ciekawostki o azjatyckim królestwie

Tajlandia – ciekawostki o azjatyckim królestwie

Tajlandia to jeden z najchętniej odwiedzanych kierunków turystycznych. Piękne zabytki, malownicze plaże, pyszna kuchnia i fascynująca historia zachęcają odwiedzających z całego kraju do planowania urlopu w dawnym Syjamie. Wybierasz się do Tajlandii? Chcesz lepiej poznać kraj przed wyjazdem? W dzisiejszym artykule dowiesz się, czym Cię zaskoczy!

Tajlandia – ciekawostki kulinarne

Kuchnia tajska cieszy się ogromną popularnością w naszym kraju. Wielu turystów jest jednak ciekawa, jak smakują autentyczne potrawy jedzone przez mieszkańców i czym różnią się od swoich europejskich wersji. W tym miejscu warto zwrócić uwagę na całą kulturę kulinarną kraju. W Tajlandii pyszne lokalne jedzenie znajdziesz na każdym kroku. Zarówno mieszkańcy, jak i turyści chętnie korzystają z uroków street foodu. Same potrawy najczęściej spożywa się przy pomocy widelca i łyżki. Alternatywnie można korzystać z pałeczek. Jedzenie uliczne pozwala na znaczne ograniczenie kosztów, dlatego jest ulubionym sposobem żywienia podczas budżetowych wakacji.

Podczas wakacji koniecznie spróbuj tradycyjnego pad thaiatom yum, czyli zupy z mlekiem kokosowym i krewetkami oraz som tum. Pikantna sałatka z zielonej papai jest jedną z najpopularniejszych potraw regionu. Będąc w Tajlandii koniecznie powinieneś spróbować także nieznanych w Europie owoców egzotycznych. Jednym z najbardziej znanych przysmaków jest durian znany ze swojego intensywnego zapachu. Jego aromat sprawia, że do wielu miejsc nie możesz go wnosić. Przykładowo z durianem nie wejdziesz do komunikacji miejskiej.

Tajlandia – ciekawostki turystyczne

Planujesz zwiedzić najpiękniejsze zakątki kraju? Poznaj ciekawostki! Tajlandia oferuje liczne atrakcje turystyczne, które przybliżą Ci historie dawnego Syjamu. Sam Bangkok, czyli stolica kraju jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc na całym świecie. Szacuje się, że każdego roku przyjeżdża tam nawet 20 mln turystów. Warta poznania jest również największa tajska wyspa Phuket o powierzchni 542 km2.

Tajlandia zaskakuje przy tym różnorodnością etniczną. Rodowici Tajowie stanowią jedynie 22% ludności. Do pozostałych grup etnicznych należą: Chińczycy, Laotańczycy oraz Malajowie. O czym pamiętać podczas planowania zwiedzania? W Twoim planie wycieczki nie powinno zabraknąć najważniejszych świątyni. Świątynie Wat Arun oraz Złota Świątynia w Chiang Mai to tylko niektóre z atrakcji wartych odwiedzenia. Podczas wakacji poznaj najbardziej malownicze parki narodowe oraz otoczone plażami wioski rybackie.

Tajlandia – ciekawostki i zwyczaje

Zastanawiasz się, jak na co dzień wygląda Tajlandia? Ciekawostki dotyczące kultury i zwyczajów pomogą Ci w lepszym zrozumieniu otaczającej rzeczywistości. Mimo ogromnego zróżnicowania etnicznego ponad 90% ludności wyznaje buddyzm therawada. Wśród najważniejszych elementów tajskiej kultury możemy wyróżnić m.in.: boks tajski, tradycyjne tańce oraz garncarstwo. Kraj ten słynie z pięknej, ręcznie robionej ceramiki.

Tajlandia to doskonałe miejsce na tramping, czyli podróżowanie bez jasno określonego planu zwiedzania. Dzięki licznym atrakcjom i pięknym krajobrazom w żadnym z odwiedzanych miejsc nie będziesz się nudzić. Niskie koszty jedzenia i noclegu sprawiają, że jest to ulubione miejsce backpackersów. Jednocześnie bogata baza noclegowa sprawia, że jest to równie ciekawy kierunek dla rodzin z dziećmi.

Tajlandia – ciekawostki dla dzieci

Tajlandia słynie przy tym z wielu festiwali i świąt. Tajski nowy rok (Songkran), święto latarni (Yi Peng) oraz święto lampionów (Loi Krathong) zachwycają pięknymi obchodami. Udział w wydarzeniu przypadnie do gustu wszystkim członkom rodziny, także tym najmłodszym. Planując rodzinne wakacje w Tajlandii nie zapomnij o egzotycznej faunie i florze. W kraju tym żyją liczne gatunki zwierząt w tym małpy, słonie i tygrysy. Jeśli planujesz odwiedzić jedno z miejsc zajmujących się opieką nad dzikimi zwierzętami, nie zapomnij sprawdzić opinii zwiedzających. Wiele z nich zajmuje się bowiem komercyjną sprzedażą atrakcji, nie troszcząc się o dobrostan zwierząt.

Podziel się swoją opinią