Skip to content

TropiMy Przygody


Kanada do zwiedzania; najpiękniejsze miejsca, które warto zobaczyć

Kanada do zwiedzania; najpiękniejsze miejsca, które warto zobaczyć

Kanada jest drugim co do wielkości krajem na świecie, a zarazem jednym z najbardziej atrakcyjnych turystycznie. Oferuje ona niezwykłą różnorodność krajobrazów, kultur, historii i atrakcji. Od wschodniego wybrzeża Atlantyku po zachodnie wybrzeże Pacyfiku, od tajemniczej północy po urokliwą południową granicę z USA, Kanada zachwyca swoim pięknem i bogactwem. W tym artykule przedstawimy 10 najpiękniejszych miejsc, które warto zobaczyć w Kanadzie, oraz podpowiemy, jak zaplanować podróż do tego niezwykłego kraju.

Kanada wschodnia: opis najważniejszych atrakcji wschodniej części kraju takich jak Toronto, Montreal, Ottawa, Quebec, Niagara, Nowa Szkocja, Wyspa Księcia Edwarda

Kanada wschodnia to region, który łączy w sobie nowoczesność i tradycję, wielokulturowość i jedność, naturę i cywilizację. To tutaj znajdują się największe i najważniejsze miasta Kanady, takie jak Toronto, Montreal, Ottawa i Quebec, które oferują bogatą ofertę kulturalną, historyczną i rozrywkową. To tutaj płynie najsłynniejszy wodospad świata, Niagara, który robi wrażenie swoją potęgą i urodą. To tutaj rozciągają się malownicze prowincje nad Atlantykiem, takie jak Nowa Szkocja i Wyspa Księcia Edwarda, które zachwycają swoim urokiem i spokojem. Kanada wschodnia to idealne miejsce dla tych, którzy chcą poznać różne oblicza Kanady i cieszyć się jej atrakcjami.

Toronto: największe i najbardziej zróżnicowane miasto Kanady, wieża CN, St. Lawrence Market, Distillery District, Royal Ontario Museum, Casa Loma, wyspy Toronto

Toronto to największe i najbardziej zróżnicowane miasto Kanady, a zarazem jej finansowa i kulturalna stolica. Toronto to miasto, które łączy w sobie nowoczesną architekturę z historycznymi budynkami, wielokulturową społeczność z kanadyjską tożsamością, dynamiczny rytm życia z zielonymi przestrzeniami. Toronto to miasto, które ma coś dla każdego.

Jednym z symboli Toronto jest wieża CN, która jest najwyższą wolnostojącą konstrukcją na świecie, mającą 553 metry wysokości. Z wieży można podziwiać panoramę miasta i jeziora Ontario, a także spróbować swojej odwagi na szklanej podłodze lub na EdgeWalk, czyli spacerze po zewnętrznym pierścieniu wieży.

Innym ciekawym miejscem w Toronto jest St. Lawrence Market, który jest jednym z najlepszych targów świata, oferującym świeże produkty, mięso, ryby, sery, pieczywo, przetwory i wiele innych. Na targu można też spróbować lokalnych specjałów, takich jak peameal bacon sandwich, czyli kanapkę z bekonem w bułce.

Dla miłośników historii i kultury polecamy odwiedzić Distillery District, który jest zabytkowym obszarem, gdzie dawniej mieściła się największa destylarnia whisky na świecie. Obecnie jest to miejsce pełne galerii, sklepów, restauracji i kawiarni, gdzie często odbywają się festiwale i wydarzenia artystyczne.

Warto też zobaczyć Royal Ontario Museum, które jest największym i najważniejszym muzeum w Kanadzie, posiadającym ponad 6 milionów eksponatów z różnych dziedzin, takich jak historia naturalna, sztuka, archeologia, kultura i wiele innych. Muzeum słynie ze swojej imponującej kolekcji dinozaurów, egipskich mumii, chińskiej ceramiki i kanadyjskiej sztuki.

Dla fanów architektury i romantyki polecamy Casa Loma, czyli zamek z początku XX wieku, który został zbudowany przez bogatego przedsiębiorcę Henry’ego Pellatta. Zamek ma 98 pokoi, wiele tarasów, ogrodów, stajni i tuneli. Można zwiedzać zamek z audioprzewodnikiem lub uczestniczyć w tematycznych wycieczkach, takich jak nocne zwiedzanie z duchami.

Dla tych, którzy chcą odpocząć od zgiełku miasta, polecamy wycieczkę na wyspy Toronto, które są położone na jeziorze Ontario, naprzeciwko centrum miasta. Na wyspach można spacerować, jeździć na rowerze, piknikować, kąpać się, żeglować lub po prostu podziwiać widok na panoramę Toronto.

Toronto to miasto, które nie sposób zobaczyć w jeden dzień, dlatego warto spędzić tam kilka dni i odkrywać jego różne atrakcje. Toronto to miasto, które na pewno nie nudzi i zaskakuje.

toronto

Montreal: drugie co do wielkości miasto Kanady, centrum kultury francuskiej, Stare Miasto, Bazylika Notre-Dame, Olimpijski Park, Muzeum Sztuk Pięknych, Mont Royal

Montreal to drugie co do wielkości miasto Kanady, a zarazem największe miasto francuskojęzyczne poza Francją. Montreal to miasto, które łączy w sobie europejski urok z amerykańską energią, tradycję z nowoczesnością, elegancję z kreatywnością. Montreal to miasto, które jest pełne życia i kultury.

Jednym z najpiękniejszych miejsc w Montrealu jest Stare Miasto, które jest najstarszą częścią miasta, datującą się na XVII wiek. Stare Miasto zachowało swój historyczny charakter, z wąskimi uliczkami, kamiennymi budynkami, fontannami i placami. W Starym Mieście znajduje się też jedna z najbardziej imponujących budowli w Montrealu, czyli Bazylika Notre-Dame, która jest majestatycznym kościołem w stylu neogotyckim, z bogatym wnętrzem, witrażami i organami.

Innym ciekawym miejscem w Montrealu jest Olimpijski Park, który jest miejscem, gdzie odbyły się Letnie Igrzyska Olimpijskie w 1976 roku. Olimpijski Park składa się z kilku obiektów sportowych i rekreacyjnych, takich jak Stadion Olimpijski, Wieża Montrealu, Biodome, Botanik, Insektarium i Planetarium. Stadion Olimpijski jest największym stadionem w Kanadzie, mającym pojemność ponad 65 tysięcy widzów, a Wieża Montrealu jest najwyższą wieżą nachyloną na świecie, mającą 165 metrów wysokości i 45 stopni nachylenia. Z wieży można podziwiać widok na miasto i okolicę.

Dla miłośników sztuki polecamy odwiedzić Muzeum Sztuk Pięknych, które jest największym i najstarszym muzeum w Kanadzie, posiadającym ponad 40 tysięcy dzieł sztuki z różnych epok i regionów. Muzeum słynie ze swojej kolekcji sztuki kanadyjskiej, europejskiej, starożytnej, azjatyckiej, afrykańskiej i współczesnej. Muzeum oferuje też wystawy czasowe, warsztaty, koncerty i wykłady.

Dla tych, którzy chcą odpocząć od zgiełku miasta, polecamy wycieczkę na Mont Royal, który jest wzgórzem położonym w centrum miasta, otoczonym przez park o tej samej nazwie. Mont Royal jest miejscem, gdzie można spacerować, biegać, jeździć na rowerze, nartach lub sankach, piknikować, grillować lub po prostu relaksować się na świeżym powietrzu. Z Mont Royal można też podziwiać panoramę miasta i rzeki Świętego Wawrzyńca.

Ottawa: stolica Kanady, Parlament, Kanał Rideau, Muzeum Historii, Muzeum Wojny, Muzeum Cywilizacji, Galeria Sztuki Narodowej

Ottawa to stolica Kanady, a zarazem jedno z najpiękniejszych i najbardziej zielonych miast w kraju. Ottawa to miasto, które łączy w sobie politykę i kulturę, historię i nowoczesność, elegancję i przyjazność. Ottawa to miasto, które jest pełne atrakcji i zabytków.

Jednym z symboli Ottawy jest Parlament, który jest siedzibą rządu i parlamentu Kanady, położony na wzgórzu Parliament Hill, nad rzeką Ottawa. Parlament składa się z trzech budynków: Centrum, Wschodu i Zachodu, które są zbudowane w stylu neogotyckim, z wieżami, kopułami i rzeźbami. Parlament można zwiedzać z przewodnikiem lub samodzielnie, podziwiając wnętrza, sale, bibliotekę i wieżę zegarową. Z Parlamentu można też oglądać zmianę warty, pokaz fontann lub pokaz świateł, w zależności od pory roku.

Innym ciekawym miejscem w Ottawie jest Kanał Rideau, który jest kanałem wodnym łączącym rzekę Ottawa z jeziorem Ontario, mającym 202 kilometry długości i 47 śluz. Kanał Rideau jest wpisany na listę UNESCO, jako najstarszy działający kanał w Ameryce Północnej. Kanał Rideau jest miejscem, gdzie można spacerować, jeździć na rowerze, kajaku lub łodzi, a zimą łyżwić na najdłuższym lodowisku na świecie, mającym 7,8 kilometra długości.

Dla miłośników historii i kultury polecamy odwiedzić Muzeum Historii, które jest największym i najczęściej odwiedzanym muzeum w Kanadzie, położone na przeciwległym brzegu rzeki Ottawa, w mieście Gatineau. Muzeum Historii prezentuje historię i kulturę Kanady, od czasów prehistorycznych po współczesność, poprzez wystawy, dioramy, artefakty, filmy i pokazy. Muzeum słynie ze swojej kolekcji totemów, maski, strojów i przedmiotów codziennego użytku z różnych regionów i grup etnicznych Kanady.

Warto też zobaczyć Muzeum Wojny, które jest największym i najważniejszym muzeum poświęconym historii wojskowości i konfliktów z udziałem Kanady, od czasów kolonialnych po współczesność. Muzeum Wojny prezentuje ponad 500 tysięcy eksponatów, takich jak broń, mundury, pojazdy, medale, dokumenty, fotografie i dzieła sztuki. Muzeum oferuje też symulacje, rekonstrukcje, filmy i wykłady.

Dla fanów sztuki polecamy Galerię Sztuki Narodowej, która jest największą i najważniejszą galerią sztuki w Kanadzie, posiadającą ponad 65 tysięcy dzieł sztuki z różnych epok i regionów. Galeria Sztuki Narodowej słynie ze swojej kolekcji sztuki kanadyjskiej, europejskiej, amerykańskiej, azjatyckiej i współczesnej. Galeria oferuje też wystawy czasowe, warsztaty, koncerty i wykłady.

ottawa

Quebec: najstarsze miasto Kanady, wpisane na listę UNESCO, cytadela, Château Frontenac, Place Royale, Petit Champlain, Wodospad Montmorency, Wyspa Orleańska

Quebec to najstarsze miasto Kanady, a zarazem jedno z najpiękniejszych i najbardziej urokliwych. Quebec to miasto, które łączy w sobie francuski styl z kanadyjskim duchem, historię z nowoczesnością, elegancję z przyjaznością. Quebec to miasto, które jest wpisane na listę UNESCO, jako wyjątkowy przykład zachowanej kolonialnej architektury.

Jednym z symboli Quebecu jest cytadela, która jest największą twierdzą brytyjską w Ameryce Północnej, położona na wzgórzu Cap Diamant, nad rzeką Świętego Wawrzyńca. Cytadela jest siedzibą wicekróla Kanady, a także garnizonu wojskowego. Cytadela można zwiedzać z przewodnikiem, podziwiając wnętrza, sale, kaplicę i muzeum. Z cytadeli można też oglądać zmianę warty, pokaz armat lub pokaz świateł, w zależności od pory roku.

Innym ciekawym miejscem w Quebecu jest Château Frontenac, który jest najbardziej rozpoznawalnym hotelem w Kanadzie, zbudowanym w stylu neorenesansowym, z wieżami, kopułami i dachami. Château Frontenac jest położony na wzgórzu Dufferin Terrace, skąd roztacza się widok na starówkę i rzekę. Château Frontenac można zwiedzać z przewodnikiem, podziwiając wnętrza, sale, restauracje i galerie. Można też zatrzymać się w hotelu, aby poczuć się jak w bajce.

Dla miłośników historii i kultury polecamy odwiedzić Place Royale, która jest najstarszym placem w Kanadzie, datującym się na początek XVII wieku. Place Royale jest miejscem, gdzie powstała pierwsza osada francuska w Ameryce Północnej, a także gdzie Samuel de Champlain założył miasto Quebec. Place Royale zachowało swój historyczny charakter, z kamiennymi budynkami, fontanną i kościołem Notre-Dame-des-Victoires, który jest najstarszym kościołem w Kanadzie.

Warto też zobaczyć Petit Champlain, który jest najstarszą i najbardziej malowniczą dzielnicą handlową w Kanadzie, położoną u podnóża wzgórza, nad rzeką. Petit Champlain jest pełen uroczych sklepów, galerii, restauracji i kawiarni, gdzie można kupić lokalne produkty, sztukę, ubrania i pamiątki. Petit Champlain jest też miejscem, gdzie można podziwiać murale, rzeźby i występy artystów ulicznych.

Dla tych, którzy chcą odpocząć od zgiełku miasta, polecamy wycieczkę do Wodospadu Montmorency, który jest najwyższym wodospadem w Kanadzie, mającym 83 metry wysokości, czyli o 30 metrów więcej niż Niagara. Wodospad Montmorency jest położony na rzece Montmorency, około 12 kilometrów od centrum miasta. Wodospad Montmorency można podziwiać z różnych punktów widokowych, takich jak most wiszący, schody, platformy lub kolejka linowa. Można też podejść do podnóża wodospadu, aby poczuć jego moc i zrobić zdjęcie z tęczą.

Dla fanów natury i kultury polecamy Wyspę Orleańską, która jest największą wyspą na rzece Świętego Wawrzyńca, położoną około 15 kilometrów od centrum miasta. Wyspa Orleańska jest miejscem, gdzie można poznać tradycyjny styl życia i kulturę francuskich osadników, którzy zamieszkali tu w XVII wieku. Wyspa Orleańska jest pełna urokliwych wiosek, kościołów  i gospodarstw, gdzie można kupić świeże produkty, takie jak sery, wino, syrop klonowy, owoce i warzywa.

Niagara: najsłynniejszy wodospad świata, rejs statkiem, Journey Behind the Falls, Skylon Tower, Niagara-on-the-Lake, winnice

Niagara to najsłynniejszy wodospad świata, a zarazem jedno z najbardziej spektakularnych i atrakcyjnych miejsc w Kanadzie. Niagara to wodospad, który łączy w sobie potęgę i urodę, dźwięk i kolor, emocję i zachwyt. Jest wspólnym dziedzictwem Kanady i USA, położony na rzece Niagara, na granicy między prowincją Ontario a stanem Nowy Jork.

Jednym z najlepszych sposobów na podziwianie Niagary jest rejs statkiem, który zabiera pasażerów do podnóża wodospadu, gdzie można poczuć jego moc i zrobić niesamowite zdjęcia. Rejs statkiem jest dostępny zarówno po stronie kanadyjskiej, pod nazwą Hornblower Niagara Cruises, jak i po stronie amerykańskiej, pod nazwą Maid of the Mist. Rejs statkiem trwa około 20 minut i jest dostępny od kwietnia do listopada, w zależności od pogody.

Innym ciekawym sposobem na zobaczenie Niagary jest Journey Behind the Falls, który jest tunelem wydrążonym w skale za wodospadem, gdzie można zobaczyć jego tylną stronę i poczuć jego hałas i wilgoć. Journey Behind the Falls jest dostępny tylko po stronie kanadyjskiej i jest otwarty przez cały rok. Journey Behind the Falls trwa około 30 minut i oferuje też platformy widokowe, gdzie można zobaczyć wodospad z innej perspektywy.

Dla tych, którzy chcą podziwiać Niagarę z góry, polecamy Skylon Tower, który jest wieżą widokową o wysokości 236 metrów, położoną po stronie kanadyjskiej, niedaleko wodospadu. Skylon Tower ma szybką windę, która zabiera gości na szczyt wieży, gdzie znajduje się obrotowa restauracja, kawiarnia i platforma widokowa. Z wieży można podziwiać panoramę wodospadu, rzeki, miast i okolicy.

Dla miłośników historii i kultury polecamy odwiedzić Niagara-on-the-Lake, które jest uroczym miasteczkiem położonym około 20 kilometrów od wodospadu, nad jeziorem Ontario. Niagara-on-the-Lake jest miejscem, gdzie znajdują się zabytkowe budynki, kościoły, muzea i teatry, gdzie często odbywają się festiwale i wydarzenia artystyczne. Niagara-on-the-Lake jest też miejscem, gdzie rozpoczęła się wojna brytyjsko-amerykańska w 1812 roku, a także gdzie powstała pierwsza biblioteka, gazeta i parlament w Kanadzie.

Dla fanów natury i kulinarii polecamy wycieczkę po winnicach, które są położone wokół Niagara-on-the-Lake, na tzw. Niagara Peninsula. Winiarnie są miejscem, gdzie można poznać proces produkcji wina, spróbować różnych gatunków i odmian, takich jak lodowe wino, riesling, pinot noir i wiele innych. Winiarnie oferują też restauracje, sklepy, degustacje i warsztaty.

niagara

Nowa Szkocja: prowincja nad Atlantykiem, Halifax, Peggy’s Cove, Lunenburg, Cabot Trail, Cape Breton, wyspa Sable

Nowa Szkocja to prowincja nad Atlantykiem, która jest jedną z najstarszych i najbardziej urokliwych części Kanady. Nowa Szkocja to prowincja, która łączy w sobie szkocką tradycję z kanadyjskim duchem, historię z nowoczesnością, naturę z kulturą. Nowa Szkocja to prowincja, która oferuje niezwykłe krajobrazy, zabytki i atrakcje.

Jednym z najpiękniejszych miejsc w Nowej Szkocji jest Halifax, który jest stolicą i największym miastem prowincji, położonym nad zatoką Halifax, u ujścia rzeki Halifax. Halifax to miasto, które łączy w sobie nowoczesną architekturę z historycznymi budynkami, wielokulturową społeczność z kanadyjską tożsamością, dynamiczny rytm życia z zielonymi przestrzeniami. Halifax to miasto, które ma coś dla każdego.

Jednym z symboli Halifaxu jest cytadela, która jest twierdzą zbudowaną w XVIII wieku, położoną na wzgórzu Citadel Hill, nad miastem. Cytadela jest miejscem, gdzie można poznać historię wojskowości i konfliktów z udziałem Kanady, od czasów kolonialnych po współczesność, poprzez wystawy, rekonstrukcje, artefakty i pokazy. Cytadela oferuje też panoramę miasta i zatoki, a także zmianę warty, pokaz armat i pokaz świateł, w zależności od pory roku.

Innym ciekawym miejscem w Halifaxie jest Muzeum Oceanu Atlantyckiego, które jest muzeum poświęconym historii i kulturze związanej z oceanem Atlantyckim, zwłaszcza z żeglugą, rybołówstwem, imigracją i katastrofami morskimi. Muzeum Oceanu Atlantyckiego prezentuje ponad 30 tysięcy eksponatów, takich jak modele statków, mundury, instrumenty, mapy, fotografie i dzieła sztuki. Muzeum słynie ze swojej kolekcji związanej z Titanikiem, który zatonął w 1912 roku, nieopodal wybrzeża Nowej Szkocji. Muzeum oferuje też symulacje, filmy i wykłady.

Dla miłośników sztuki i kultury polecamy odwiedzić Galerię Sztuki Nowej Szkocji, która jest największą i najważniejszą galerią sztuki w prowincji, posiadającą ponad 17 tysięcy dzieł sztuki z różnych epok i regionów. Galeria Sztuki Nowej Szkocji słynie ze swojej kolekcji sztuki nowoszkockiej, zwłaszcza z prac Maud Lewis, która była znaną malarką ludową, tworzącą kolorowe i radosne obrazy. Galeria oferuje też wystawy czasowe, warsztaty, koncerty i wykłady.

Dla tych, którzy chcą odpocząć od zgiełku miasta, polecamy wycieczkę do Peggy’s Cove, które jest uroczą wioską rybacką, położoną około 40 kilometrów od Halifaxu, nad oceanem Atlantyckim. Peggy’s Cove jest miejscem, gdzie można podziwiać malownicze krajobrazy, z kamiennymi skałami, zielonymi wzgórzami, białymi domkami i niebieską wodą. Peggy’s Cove jest też miejscem, gdzie znajduje się jeden z najbardziej rozpoznawalnych latarni morskich w Kanadzie, który jest zbudowany na skale, nad falami.

Dla fanów historii i architektury polecamy odwiedzić Lunenburg, które jest zabytkowym miasteczkiem, położonym około 90 kilometrów od Halifaxu, nad zatoką Lunenburg, będącą częścią oceanu Atlantyckiego. Lunenburg jest miejscem, gdzie znajdują się zabytkowe budynki, kościoły, muzea i port, gdzie często cumują żaglowce i łodzie rybackie. Lunenburg jest wpisany na listę UNESCO, jako wyjątkowy przykład zachowanej kolonialnej architektury, z kolorowymi domami, drewnianymi fasadami i ozdobnymi detalami.

Dla miłośników przyrody i przygody polecamy wycieczkę po Cabot Trail, który jest szlakiem drogowym o długości 298 kilometrów, biegnącym wokół półwyspu Cape Breton, będącego częścią Nowej Szkocji. Cabot Trail jest miejscem, gdzie można podziwiać niezwykłe krajobrazy, z górami, lasami, jeziorami, rzekami i oceanem. Cabot Trail jest też miejscem, gdzie można spotkać dziką zwierzynę, taką jak łosie, niedźwiedzie, bobry i orły. Cabot Trail oferuje też wiele możliwości aktywnego wypoczynku, takich jak piesze wycieczki, jazda na rowerze, kajakarstwo, wędkarstwo, golf i wiele innych.

Dla fanów egzotyki i kulinarii polecamy wycieczkę na wyspę Sable, która jest najbardziej odległą i tajemniczą wyspą należącą do Nowej Szkocji, położoną około 300 kilometrów od wybrzeża, na oceanie Atlantyckim. Wyspa Sable jest miejscem, gdzie można poznać niezwykłą historię i kulturę związaną z wyspą, która była miejscem katastrof morskich, pirackich ataków, naukowych badań i ekologicznej ochrony. Wyspa Sable jest też miejscem, gdzie można podziwiać niepowtarzalną przyrodę, z piaszczystymi plażami, wydmami, jeziorami i bagnami. Wyspa Sable jest też miejscem, gdzie można spotkać dzikie konie, które żyją na wyspie od ponad 250 lat, a także foki, ptaki i ryby. Wyspa Sable oferuje też możliwość spróbowania lokalnych specjałów, takich jak homary, małże, ostrygi i inne owoce morza.

Wyspa Księcia Edwarda: najmniejsza prowincja Kanady, zielone wzgórza, czerwone plaże, Charlottetown, Park Narodowy, Zielony Zamek Ani z Zielonego Wzgórza

Wyspa Księcia Edwarda to najmniejsza prowincja Kanady, a zarazem jedna z najbardziej urokliwych i spokojnych. Wyspa Księcia Edwarda to wyspa, która łączy w sobie angielską tradycję z kanadyjskim duchem, historię z nowoczesnością, naturę z kulturą. Wyspa Księcia Edwarda to wyspa, która oferuje niezwykłe krajobrazy, zabytki i atrakcje.

Jednym z najpiękniejszych miejsc na Wyspie Księcia Edwarda jest Charlottetown, który jest stolicą i największym miastem prowincji, położonym nad zatoką Hillsborough, będącą częścią zatoki Świętego Wawrzyńca. Charlottetown to miasto, które łączy w sobie nowoczesną architekturę z historycznymi budynkami, wielokulturową społeczność z kanadyjską tożsamością, dynamiczny rytm życia z zielonymi przestrzeniami. Charlottetown to miasto, które ma coś dla każdego.

Jednym z symboli Charlottetown jest Province House, który jest siedzibą parlamentu i rządu prowincji, położony na placu Queen’s Square, w centrum miasta. Province House jest miejscem, gdzie odbyła się konferencja Charlottetown w 1864 roku, która była pierwszym krokiem do utworzenia Konfederacji Kanady. Province House jest zbudowany w stylu neoklasycznym, z kolumnami, portykiem i kopułą. Province House można zwiedzać z przewodnikiem, podziwiając wnętrza, sale, bibliotekę i muzeum. Z Province House można też oglądać zmianę warty, pokaz armat lub pokaz świateł, w zależności od pory roku.

Innym ciekawym miejscem w Charlottetown jest Muzeum Konfederacji, które jest muzeum poświęconym historii i kulturze związanej z utworzeniem Kanady, położone w zabytkowym budynku, który był dawniej stacją kolejową. Muzeum Konfederacji prezentuje ponad 5 tysięcy eksponatów, takich jak dokumenty, fotografie, mapy, plakaty, pamiątki i dzieła sztuki. Muzeum oferuje też symulacje, filmy i wykłady.

Dla miłośników sztuki i kultury polecamy odwiedzić Centrum Sztuki Konfederacji, które jest centrum kulturalnym i artystycznym prowincji, położone naprzeciwko Province House, w centrum miasta. Centrum Sztuki Konfederacji oferuje wiele możliwości rozrywki i edukacji, takich jak wystawy, spektakle, koncerty, warsztaty, kursy i festiwale. Centrum Sztuki Konfederacji słynie ze swojego teatru, gdzie odbywa się najdłużej grany musical na świecie, czyli “Ania z Zielonego Wzgórza”.

Dla tych, którzy chcą odpocząć od zgiełku miasta, polecamy wycieczkę do Parku Narodowego, który jest parkiem ochronnym i rekreacyjnym, położonym na północnym wybrzeżu wyspy, nad zatoką Świętego Wawrzyńca. Park Narodowy jest miejscem, gdzie można podziwiać malownicze krajobrazy, z zielonymi wzgórzami, czerwonymi plażami, białymi wydmami i niebieską wodą. Park Narodowy jest też miejscem, gdzie można spotkać dziką zwierzynę, taką jak lisy, bobry, ptaki i ryby. Park Narodowy oferuje też wiele możliwości aktywnego wypoczynku, takich jak piesze wycieczki, jazda na rowerze, kajakarstwo, wędkarstwo, golf i wiele innych.

Dla fanów literatury i romantyki polecamy wycieczkę do Zielonego Zamku Ani z Zielonego Wzgórza, który jest domem-muzeum poświęconym życiu i twórczości Lucy Maud Montgomery, która była znaną pisarką i autorką powieści “Ania z Zielonego Wzgórza”. Zielony Zamek Ani z Zielonego Wzgórza jest położony w Cavendish, około 40 kilometrów od Charlottetown, nad zatoką Świętego Wawrzyńca. Zielony Zamek Ani z Zielonego Wzgórza jest miejscem, gdzie można poznać historię i kulturę związanej z powieścią, która opowiada o przygodach rudowłosej sieroty, która trafia do rodziny na farmie na Wyspie Księcia Edwarda. Zielony Zamek Ani z Zielonego Wzgórza jest zbudowany w stylu wiktoriańskim, z zielonymi okiennicami, werandą i ogrodem. Zielony Zamek Ani z Zielonego Wzgórza można zwiedzać z przewodnikiem, podziwiając wnętrza, meble, przedmioty i zdjęcia. Można też uczestniczyć w tematycznych wycieczkach, takich jak spacer po ścieżkach Ani, piknik na polanie Ani lub wizyta w szkole Ani.

Kanada zachodnia: opis najważniejszych atrakcji zachodniej części kraju, takich jak Vancouver, Calgary, Edmonton, Banff, Jasper, Whistler, Wyspa Vancouver

Kanada zachodnia to region, który łączy w sobie przyrodę i cywilizację, góry i ocean, kulturę i sport. To tutaj znajdują się najpiękniejsze i najbardziej popularne parki narodowe Kanady, takie jak Banff i Jasper, które oferują niezwykłe krajobrazy, dziką zwierzynę i wiele możliwości aktywnego wypoczynku. To tutaj znajdują się największe i najważniejsze miasta Kanady, takie jak Vancouver, Calgary i Edmonton, które oferują bogatą ofertę kulturalną, historyczną i rozrywkową. To tutaj znajdują się najpopularniejsze ośrodki narciarskie Kanady, takie jak Whistler i Lake Louise, które są rajem dla miłośników sportów zimowych. Kanada zachodnia to idealne miejsce dla tych, którzy chcą odkryć różne oblicza Kanady i cieszyć się jej atrakcjami.

Vancouver: najpiękniej położone miasto Kanady, otoczone górami i oceanem, Stanley Park, Granville Island, Gastown, Chinatown, most Capilano, Grouse Mountain

Vancouver to najpiękniej położone miasto Kanady, a zarazem jedno z najbardziej zielonych i zróżnicowanych. Vancouver to miasto, które łączy w sobie nowoczesną architekturę z historycznymi budynkami, wielokulturową społeczność z kanadyjską tożsamością, dynamiczny rytm życia z zielonymi przestrzeniami. Vancouver to miasto, które jest otoczone górami i oceanem, oferując niezwykłe krajobrazy i wiele możliwości rekreacji.

Jednym z symboli Vancouver jest Stanley Park, który jest największym i najstarszym parkiem miejskim w Kanadzie, mającym ponad 400 hektarów powierzchni, położonym na półwyspie, nad zatoką English Bay. Stanley Park jest miejscem, gdzie można spacerować, biegać, jeździć na rowerze, nartach lub sankach, piknikować, grillować lub po prostu relaksować się na świeżym powietrzu. Stanley Park jest też miejscem, gdzie można podziwiać panoramę miasta i oceanu, a także zobaczyć wiele atrakcji, takich jak totemy, ogród różany, akwarium, jezioro łabędzie, fontanna, łańcuchowa figurka i wiele innych.

Innym ciekawym miejscem w Vancouver jest Granville Island, który jest wyspą na rzece False Creek, naprzeciwko centrum miasta. Granville Island jest miejscem, gdzie znajduje się jeden z najlepszych targów świata, oferujący świeże produkty, mięso, ryby, sery, pieczywo, przetwory i wiele innych. Na wyspie można też spróbować lokalnych specjałów, takich jak pączki z dżemem, kanapki z łososiem, zupa z małżami i wiele innych. Granville Island jest też miejscem, gdzie znajduje się wiele galerii, sklepów, restauracji i kawiarni, gdzie często odbywają się festiwale i wydarzenia artystyczne.

Dla miłośników historii i kultury polecamy odwiedzić Gastown, który jest najstarszą i najbardziej malowniczą dzielnicą w Vancouver, położoną w centrum miasta, nad zatoką Burrard Inlet. Gastown zachował swój historyczny charakter, z wąskimi uliczkami, kamiennymi budynkami, latarniami i fontannami. W Gastown znajduje się też jedna z najbardziej znanych atrakcji w Vancouver, czyli zegar parowy, który co kwadrans wydaje dźwięk i puszcza parę. Gastown jest też miejscem, gdzie znajduje się wiele galerii, sklepów, restauracji i kawiarni, gdzie często odbywają się występy artystów ulicznych.

Warto też zobaczyć Chinatown, który jest największą i najstarszą dzielnicą chińską w Kanadzie, położoną w centrum miasta, niedaleko Gastown. Chinatown jest miejscem, gdzie można poznać historię i kulturę chińskiej społeczności w Vancouver, poprzez zwiedzanie zabytków, muzeów, świątyń i ogrodów. Chinatown jest też miejscem, gdzie można spróbować autentycznej kuchni chińskiej, takiej jak dim sum, kaczka po pekińsku, makaron chow mein i wiele innych. Chinatown oferuje też wiele sklepów, gdzie można kupić chińskie produkty, takie jak herbaty, przyprawy, lekarstwa, ubrania i pamiątki.

Dla tych, którzy chcą podziwiać naturę i przygodę polecamy wycieczkę do mostu Capilano, który jest najdłuższym i najwyższym mostem wiszącym w Kanadzie, mającym 140 metrów długości i 70 metrów wysokości, położonym nad rzeką Capilano, około 10 kilometrów od centrum miasta. Most Capilano jest miejscem, gdzie można spróbować swojej odwagi i zrobić niesamowite zdjęcia, przechodząc po drgającej konstrukcji, nad lasem deszczowym i wodospadem. Most Capilano oferuje też inne atrakcje, takie jak Cliffwalk, czyli spacer po szklanej platformie, nad przepaścią, Treetops Adventure, czyli spacer po wiszących mostkach, między drzewami, Story Centre, czyli wystawa o historii i kulturze związanej z mostem, oraz Rainforest Explorer, czyli program edukacyjny dla dzieci.

Dla fanów sportów i rozrywki polecamy wycieczkę na Grouse Mountain, który jest górą o wysokości 1231 metrów, położoną nad miastem, około 15 kilometrów od centrum miasta. Grouse Mountain jest miejscem, gdzie można uprawiać różne sporty zimowe, takie jak narciarstwo, snowboard, łyżwiarstwo, saneczkarstwo i wiele innych. Grouse Mountain jest też miejscem, gdzie można podziwiać panoramę miasta i oceanu, a także zobaczyć wiele atrakcji, takich jak kolejka linowa, teatr, restauracja, rezerwat zwierząt, pokazy ptaków drapieżnych i wiele innych.

Vancouver

Calgary: miasto kowbojów i ropy naftowej, Stampede, Calgary Tower, Heritage Park, Muzeum Glenbow, Olympic Park

Calgary to miasto kowbojów i ropy naftowej, a zarazem jedno z największych i najważniejszych miast w Kanadzie. Calgary to miasto, które łączy w sobie nowoczesną architekturę z historycznymi budynkami, zachodnią kulturę z kanadyjską tożsamością, dynamiczny rytm życia z zielonymi przestrzeniami. Calgary to miasto, które jest położone nad rzeką Bow, u podnóża gór Skalistych, oferując niezwykłe krajobrazy i wiele możliwości rekreacji.

Jednym z symboli Calgary jest Stampede, który jest największym i najbardziej znanym festiwalem rodeo na świecie, odbywającym się co roku w lipcu, przez 10 dni. Stampede jest miejscem, gdzie można podziwiać i uczestniczyć w różnych konkurencjach i pokazach związanych z kowbojskim stylem życia, takich jak jazda na bykach, bronkach, koniach, zaprzęgach, laścikach i wiele innych. Stampede jest też miejscem, gdzie można spróbować lokalnych specjałów, takich jak stek, bekon, naleśniki, kukurydza i wiele innych. Stampede oferuje też wiele atrakcji, takich jak parada, wystawy, koncerty, pokazy pirotechniczne i wiele innych.

Innym ciekawym miejscem w Calgary jest Calgary Tower, który jest wieżą widokową o wysokości 191 metrów, położoną w centrum miasta. Calgary Tower ma szybką windę, która zabiera gości na szczyt wieży, gdzie znajduje się obrotowa restauracja, kawiarnia i platforma widokowa. Z wieży można podziwiać panoramę miasta i gór, a także spróbować swojej odwagi na szklanej podłodze, która pozwala zobaczyć ulicę pod nogami.

Dla miłośników historii i kultury polecamy odwiedzić Heritage Park, który jest parkiem historycznym i rekreacyjnym, położonym nad zbiornikiem Glenmore, około 10 kilometrów od centrum miasta. Heritage Park jest miejscem, gdzie można poznać historię i kulturę zachodniej Kanady, od czasów pionierskich po współczesność, poprzez zwiedzanie zabytkowych budynków, pojazdów, maszyn i przedmiotów. Heritage Park oferuje też wiele atrakcji, takich jak kolejka parowa, tramwaj, statek parowy, karuzela, wesołe miasteczko i wiele innych.

Warto też zobaczyć Muzeum Glenbow, które jest największym i najważniejszym muzeum w zachodniej Kanadzie, położone w centrum miasta, naprzeciwko Calgary Tower. Muzeum Glenbow prezentuje ponad milion eksponatów z różnych dziedzin, takich jak historia, sztuka, archeologia, kultura i wiele innych. Muzeum słynie ze swojej kolekcji związanej z historią i kulturą zachodniej Kanady, zwłaszcza z prac i przedmiotów związanych z rdzennymi ludami, kowbojami, pionierami, imigrantami i wiele innych. Muzeum oferuje też wystawy czasowe, warsztaty, koncerty i wykłady.

Dla tych, którzy chcą podziwiać naturę i sport polecamy wycieczkę do Olympic Park, który jest parkiem sportowym i rekreacyjnym, położonym na zachodnim krańcu miasta, u podnóża gór Skalistych. Olympic Park jest miejscem, gdzie odbyły się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 1988 roku, a także gdzie trenują i rywalizują sportowcy z różnych dyscyplin, takich jak skoki narciarskie, bobsleje, saneczkarstwo, skeleton, narciarstwo, snowboard i wiele innych. Olympic Park jest też miejscem, gdzie można uprawiać różne sporty zimowe, takie jak narciarstwo, snowboard, łyżwiarstwo, saneczkarstwo i wiele innych. Olympic Park oferuje też wiele atrakcji, takich jak kolejka linowa, muzeum, restauracja, pokazy i wiele innych.

Edmonton: stolica prowincji Alberta, największe centrum handlowe w Ameryce Północnej, West Edmonton Mall, Fort Edmonton Park, Muzeum Historii Naturalnej, Elk Island Park

Edmonton to stolica prowincji Alberta, a zarazem jedno z największych i najważniejszych miast w Kanadzie. Edmonton to miasto, które łączy w sobie nowoczesną architekturę z historycznymi budynkami, wielokulturową społeczność z kanadyjską tożsamością, dynamiczny rytm życia z zielonymi przestrzeniami. Edmonton to miasto, które jest położone nad rzeką Saskatchewan, u podnóża gór Skalistych, oferując niezwykłe krajobrazy i wiele możliwości rekreacji.

Jednym z symboli Edmonton jest West Edmonton Mall, który jest największym centrum handlowym w Ameryce Północnej, mającym ponad 800 sklepów, 100 restauracji i 20 atrakcji, położonym na zachodnim krańcu miasta. West Edmonton Mall jest miejscem, gdzie można znaleźć wszystko, co się chce i więcej, od ubrań, biżuterii, elektroniki, książek, zabawek i pamiątek, po lodowisko, park wodny, akwarium, park rozrywki, minigolf, kasyno, hotel i wiele innych. West Edmonton Mall jest też miejscem, gdzie często odbywają się festiwale, koncerty, pokazy i wydarzenia artystyczne.

Innym ciekawym miejscem w Edmonton jest Fort Edmonton Park, który jest parkiem historycznym i rekreacyjnym, położonym nad rzeką Saskatchewan, około 10 kilometrów od centrum miasta. Fort Edmonton Park jest miejscem, gdzie można poznać historię i kulturę Edmonton, od czasów przedkolonialnych po współczesność, poprzez zwiedzanie zabytkowych budynków, pojazdów, maszyn i przedmiotów. Fort Edmonton Park oferuje też wiele atrakcji, takich jak kolejka parowa, tramwaj, statek parowy, karuzela, wesołe miasteczko i wiele innych.

Dla miłośników historii i kultury polecamy odwiedzić Muzeum Historii Naturalnej, które jest największym i najważniejszym muzeum w zachodniej Kanadzie, położone w centrum miasta, na terenie Uniwersytetu Alberty. Muzeum Historii Naturalnej prezentuje ponad 2 miliony eksponatów z różnych dziedzin, takich jak paleontologia, geologia, zoologia, botanika, antropologia i wiele innych. Muzeum słynie ze swojej kolekcji związanej z historią i kulturą rdzennych ludów, zwłaszcza z prac i przedmiotów związanych z Metysami, Cree, Blackfoot i wiele innych. Muzeum oferuje też wystawy czasowe, warsztaty, koncerty i wykłady.

Dla tych, którzy chcą podziwiać naturę i przygodę polecamy wycieczkę do Elk Island Park, który jest parkiem ochronnym i rekreacyjnym, położonym około 35 kilometrów na wschód od miasta. Elk Island Park jest miejscem, gdzie można podziwiać malownicze krajobrazy, z lasami, jeziorami, bagnami i łąkami. Elk Island Park jest też miejscem, gdzie można spotkać dziką zwierzynę, taką jak łosie, jelenie, bizony, wilki, bobry i ptaki. Elk Island Park oferuje też wiele możliwości aktywnego wypoczynku, takich jak piesze wycieczki, jazda na rowerze, kajakarstwo, wędkarstwo, golf i wiele innych.

Dla fanów sportów i rozrywki polecamy wycieczkę do Rogers Place, który jest najnowocześniejszym i najbardziej zaawansowanym technologicznie stadionem w Kanadzie, położonym w centrum miasta. Rogers Place jest miejscem, gdzie odbywają się mecze hokeja na lodzie, koszykówki, piłki nożnej i innych dyscyplin, a także gdzie występują znani artyści, tacy jak Madonna, U2, Coldplay i wiele innych. Rogers Place jest też miejscem, gdzie znajduje się wiele restauracji, barów, sklepów i kasyn, gdzie można się dobrze bawić i zrelaksować.

Banff: najstarszy park narodowy w Kanadzie, wpisany na listę UNESCO, jezioro Louise, jezioro Moraine, Lake Minnewanka, Banff Hot Springs, Banff Gondola

Banff to najstarszy park narodowy w Kanadzie, a zarazem jeden z najpiękniejszych i najbardziej popularnych. Banff to park, który łączy w sobie przyrodę i cywilizację, góry i jeziora, dziką zwierzynę i kulturę. Banff to park, który jest wpisany na listę UNESCO, jako wyjątkowy przykład zachowanej przyrody górskiej.

Jednym z najpiękniejszych miejsc w Banff jest jezioro Louise, które jest turkusowym jeziorem położonym na wysokości 1731 metrów, otoczonym przez majestatyczne szczyty gór Skalistych. Jezioro Louise jest miejscem, gdzie można podziwiać niezwykłe krajobrazy i zrobić niesamowite zdjęcia, spacerując po brzegu jeziora, pośród kwiatów i drzew. Jezioro Louise jest też miejscem, gdzie można uprawiać różne sporty, takie jak kajakarstwo, wędkarstwo, narciarstwo, snowboard i wiele innych.

Innym ciekawym miejscem w Banff jest jezioro Moraine, które jest błękitnym jeziorem położonym na wysokości 1885 metrów, otoczonym przez imponujące szczyty gór Skalistych, zwane Doliną Dziesięciu Szczytów. Jezioro Moraine jest miejscem, gdzie można podziwiać malownicze krajobrazy i zrobić niesamowite zdjęcia, wspinając się na wzgórze Rockpile, skąd roztacza się najlepszy widok na jezioro i góry. Jezioro Moraine jest też miejscem, gdzie można uprawiać różne sporty, takie jak kajakarstwo, wędkarstwo, piesze wycieczki, jazda na rowerze i wiele innych.

Dla miłośników historii i kultury polecamy odwiedzić Lake Minnewanka, które jest największym jeziorem w Banff, mającym 21 kilometrów długości i 142 metry głębokości, położonym na wysokości 1500 metrów, nad rzeką Bow. Lake Minnewanka jest miejscem, gdzie można poznać historię i kulturę związaną z jeziorem, które było miejscem życia i kultu rdzennych ludów, a także miejscem budowy tamy i zatopienia miasteczka Minnewanka Landing. Lake Minnewanka jest też miejscem, gdzie można podziwiać niezwykłe krajobrazy i zrobić niesamowite zdjęcia, rejsując po jeziorze, podziwiając góry i lasy. Lake Minnewanka jest też miejscem, gdzie można uprawiać różne sporty, takie jak kajakarstwo, wędkarstwo, nurkowanie, piesze wycieczki, jazda na rowerze i wiele innych.

Dla tych, którzy chcą odpocząć i zrelaksować się polecamy wycieczkę do Banff Hot Springs, które są naturalnymi źródłami termalnymi, położonymi na wysokości 1585 metrów, nad rzeką Bow, około 5 kilometrów od centrum miasta Banff. Banff Hot Springs są miejscem, gdzie można zanurzyć się w ciepłej i leczniczej wodzie, mającej około 40 stopni Celsjusza, podziwiając widok na góry i lasy. Banff Hot Springs są też miejscem, gdzie można skorzystać z innych usług, takich jak spa, sauna, masaże, zabiegi i wiele innych.

Dla fanów widoków i przygody polecamy wycieczkę do Banff Gondola, która jest kolejka linową, która zabiera pasażerów na szczyt góry Sulphur, mającej 2281 metrów wysokości, położonej nad miastem Banff. Banff Gondola jest miejscem, gdzie można podziwiać panoramę parku narodowego Banff i okolicy, a także zobaczyć wiele atrakcji, takich jak centrum interpretacyjne, restauracja, kawiarnia, platforma widokowa i wiele innych.

banff

Jasper: drugi co do wielkości park narodowy w Kanadzie, wpisany na listę UNESCO, jezioro Maligne, Maligne Canyon, Mount Edith Cavell, Jasper Skytram, Miette Hot Springs

Jasper to drugi co do wielkości park narodowy w Kanadzie, a zarazem jeden z najpiękniejszych i najbardziej dzikich. Jasper to park, który łączy w sobie przyrodę i cywilizację, góry i jeziora, dziką zwierzynę i kulturę. Jasper to park, który jest wpisany na listę UNESCO, jako wyjątkowy przykład zachowanej przyrody górskiej.

Jednym z najpiękniejszych miejsc w Jasper jest jezioro Maligne, które jest największym i najgłębszym jeziorem w parku, mającym 22,5 kilometra długości i 97 metrów głębokości, położonym na wysokości 1670 metrów, otoczonym przez majestatyczne szczyty gór Skalistych. Jezioro Maligne jest miejscem, gdzie można podziwiać niezwykłe krajobrazy i zrobić niesamowite zdjęcia, rejsując po jeziorze, podziwiając góry i lasy. Jezioro Maligne jest też miejscem, gdzie można zobaczyć jedną z najbardziej znanych atrakcji w Jasper, czyli wyspę Spirit, która jest malowniczą wysepką na jeziorze, z zielonymi drzewami i niebieską wodą.

Innym ciekawym miejscem w Jasper jest Maligne Canyon, który jest najgłębszym i najbardziej spektakularnym kanionem w parku, mającym ponad 50 metrów głębokości i 3,5 kilometra długości, położonym nad rzeką Maligne, niedaleko jeziora Maligne. Maligne Canyon jest miejscem, gdzie można podziwiać malownicze krajobrazy i zrobić niesamowite zdjęcia, spacerując po ścieżkach i mostkach, nad kanionem i wodospadami. Maligne Canyon jest też miejscem, gdzie można uprawiać różne sporty, takie jak piesze wycieczki, jazda na rowerze, kajakarstwo, wspinaczka i wiele innych.

Dla miłośników historii i kultury polecamy odwiedzić Mount Edith Cavell, który jest górą o wysokości 3363 metrów, położoną na południowym krańcu parku, nad doliną Athabasca. Mount Edith Cavell jest miejscem, gdzie można poznać historię i kulturę związaną z górą, która była miejscem walk i ofiar podczas I wojny światowej, a także miejscem budowy drogi i schroniska. Mount Edith Cavell jest też miejscem, gdzie można podziwiać niezwykłe krajobrazy i zrobić niesamowite zdjęcia, wspinając się na szczyt góry, podziwiając lodowiec Angel, jezioro Cavell i dolinę Athabasca. Mount Edith Cavell oferuje też wiele możliwości aktywnego wypoczynku, takich jak piesze wycieczki, jazda na rowerze, narciarstwo, snowboard i wiele innych.

Dla tych, którzy chcą podziwiać widoki i przygodę polecamy wycieczkę do Jasper Skytram, która jest kolejka linową, która zabiera pasażerów na szczyt góry Whistlers, mającej 2464 metry wysokości, położonej nad miastem Jasper. Jasper Skytram jest miejscem, gdzie można podziwiać panoramę parku narodowego Jasper i okolicy, a także zobaczyć wiele atrakcji, takich jak centrum interpretacyjne, restauracja, kawiarnia, platforma widokowa i wiele innych.

Dla tych, którzy chcą odpocząć i zrelaksować się polecamy wycieczkę do Miette Hot Springs, które są naturalnymi źródłami termalnymi, położonymi na wysokości 1300 metrów, nad rzeką Fiddle, około 60 kilometrów na wschód od miasta Jasper. Miette Hot Springs są miejscem, gdzie można zanurzyć się w ciepłej i leczniczej wodzie, mającej około 40 stopni Celsjusza, podziwiając widok na góry i lasy. Miette Hot Springs są też miejscem, gdzie można skorzystać z innych usług, takich jak spa, sauna, masaże, zabiegi i wiele innych.

jasper

Whistler: najpopularniejszy ośrodek narciarski w Kanadzie, gospodarz Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2010 roku, Whistler Blackcomb, Peak 2 Peak Gondola, Whistler Village, Whistler Sliding Centre

Whistler to najpopularniejszy ośrodek narciarski w Kanadzie, a zarazem jeden z najbardziej znanych i cenionych na świecie. Whistler to ośrodek, który łączy w sobie sport i rozrywkę, góry i lasy, kulturę i historię. Whistler to ośrodek, który był gospodarzem Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2010 roku, oferując niezapomniane wrażenia i emocje.

Jednym z symboli Whistler jest Whistler Blackcomb, który jest największym i najbardziej zaawansowanym technologicznie ośrodkiem narciarskim w Ameryce Północnej, mającym ponad 200 tras narciarskich, 37 wyciągów i 3300 hektarów terenu narciarskiego, położonym na dwóch górach, Whistler i Blackcomb, które są połączone przez Peak 2 Peak Gondola. Whistler Blackcomb jest miejscem, gdzie można uprawiać różne sporty zimowe, takie jak narciarstwo, snowboard, heliskiing, skitouring, biathlon i wiele innych. Whistler Blackcomb jest też miejscem, gdzie można podziwiać niezwykłe krajobrazy i zrobić niesamowite zdjęcia, jeżdżąc po górach, podziwiając lodowce, lasy i doliny.

Innym ciekawym miejscem w Whistler jest Peak 2 Peak Gondola, która jest kolejka linową, która łączy szczyty gór Whistler i Blackcomb, mającą 4,4 kilometra długości i 436 metrów wysokości, będącą najdłuższą i najwyższą kolejką linową na świecie. Peak 2 Peak Gondola jest miejscem, gdzie można podziwiać panoramę ośrodka narciarskiego i okolicy, a także zobaczyć wiele atrakcji, takich jak centrum interpretacyjne, restauracja, kawiarnia, platforma widokowa i wiele innych.

Dla miłośników historii i kultury polecamy odwiedzić Whistler Village, które jest centrum ośrodka narciarskiego i miasteczkiem, położonym u podnóża gór Whistler i Blackcomb. Whistler Village jest miejscem, gdzie znajduje się wiele galerii, sklepów, restauracji i kawiarni, gdzie często odbywają się festiwale i wydarzenia artystyczne. Whistler Village jest też miejscem, gdzie znajduje się wiele zabytków, muzeów i świątyń, gdzie można poznać historię i kulturę Whistler, od czasów pionierskich po współczesność.

Dla fanów sportów i przygody polecamy wycieczkę do Whistler Sliding Centre, który jest parkiem sportowym i rekreacyjnym, położonym na zboczu góry Blackcomb, nad Whistler Village. Whistler Sliding Centre jest miejscem, gdzie odbyły się zawody w bobslejach, saneczkach i skeletonie podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2010 roku, a także gdzie trenują i rywalizują sportowcy z różnych krajów. Whistler Sliding Centre jest też miejscem, gdzie można spróbować swojej odwagi i zrobić niesamowite zdjęcia, zjeżdżając po torze lodowym, osiągając prędkość ponad 100 kilometrów na godzinę. Whistler Sliding Centre oferuje też wiele atrakcji, takich jak centrum interpretacyjne, restauracja, kawiarnia, platforma widokowa i wiele innych.

 

Podziel się swoją opinią