Skip to content

TropiMy Przygody


5. urodziny Koraliny!

Słuchajcie, Koralina skończyła właśnie 5 lat! Tak, dokładnie 5 lat temu, 26 sierpnia 2009 roku opublikowałam na blogu pierwszy post! Szmat czasu, czyż nie?

Wprawdzie blog wyglądał zupełnie inaczej i nie czytał go nikt poza moją rodziną oraz grupką znajomych. Nic w tym dziwnego, bo właśnie po to powstał: żebym mogła komunikować najbliższym, jak mi się żyje w Finlandii, do której wyjechałam na kilka miesięcy erasmusowego studiowania. Od tego czasu zmieniło się bardzo wiele, począwszy od mojego życia, na treściach, wyglądzie i sposobie prowadzenia bloga kończąc. To, co piszę na blogu dociera już do szerszego grona niż na początku, a i cel mojego pisania się zmienił. Bo już nie chodzi o informowanie o tym, co w moim życiu się dzieje (no bo szczerze, kogo to w ogóle obchodzi?;)), ale o dzielenie się moją pasją i inspirowanie w sposób, który pozwala mi spełniać wewnętrzną potrzebę ekspresji: za pomocą słowa i obrazu. Żeby te 5 lat jakoś podsumować, postanowiłam poszperać w zdjęciach, starych wpisach i wspomnieniach:

Po tym 1 000 000 przygód, które się wydarzyły odkąd prowadzę blog pozostał ślad. Chciałabym się z Wami podzielić listą 10 najfajniejszych, mym skromnym zdaniem, wpisów. Może i Wam zrobi się choć trochę sentymentalnie:)

Lekturę chyba najlepiej zacząć od bakcyla, który mnie zjadł, żeby zrozumieć powody, dla których podróżować nie warto. A nie warto chociażby ze względu na kradzież aparatu, której niechlubnie dopuściłam się w Czechach. Coś z tym fotografowaniem jest na rzeczy, bo w Szwecji o mały włos nie wylądowałam na komisariacie – właśnie z powodu aparatu, ale tym razem mojego:) A jednak ta czarna puszka potrzebna, bo bez niej nie pamiętałabym o absurdach, które w drodze można zaobserwować, ani o tym, jak piękny jest nasz kraj. Nie tylko nasz kraj jest fajny. Fantastycznie też jest na przylądku Cabo de Gata i w Finlandii, która okazała się być inna, niż sobie ją wyobrażałam. Inne wyobrażenie miałam też o Porto, zanim do niego dotarłam. Równie mocno zaintrygowała mnie wyspa Lido, a raczej opuszczony szpital, który na niej się znajduje.

A teraz ja Was opuszczę, żeby popracować nad planami na kolejne fajne wpisy i kolejne, jeszcze fajniejsze podróże! Do napisania i poczytania w 6. roku Koraliny, bo to już całkiem duża dziewczyna!;)

[ezcol_1third]zarezerwuj lot[/ezcol_1third] [ezcol_1third]zarezerwuj nocleg[/ezcol_1third] [ezcol_1third_end]wypożycz samochód[/ezcol_1third_end] Jeśli zarezerwujecie lot, noclegi lub samochód za pomocą powyższych linków, my dostaniemy parę groszy. Waszej rezerwacji nie zrobi to różnicy, a my wprawdzie kokosów nie zarobimy, ale zawsze na jakiś obiad czy wino się uzbiera 🙂 Dziękujemy!

16 Komentarze

 • Ewelina Jędrysiak

  26 sierpnia, 2015

  100 lat!!!

  • TropiMy Przygody

   26 sierpnia, 2015

   dzięki! 🙂

 • Natalia Malec

  25 sierpnia, 2015

  100 lat!

  • TropiMy Przygody

   25 sierpnia, 2015

   Dziękujemy 🙂 ale z życzeniami zapraszamy jutro :p

 • Agnieszka /Zależna w podróży

  25 sierpnia, 2015

  Gratulacje! Staruszka z Ciebie 😉 A przy okazji – czy to się liczy, skoro Koralina zniknęła z powierzchni netu ponad pół roku temu? 😉

 • Grażyna Wudniak

  25 sierpnia, 2015

  a ja wiem co będzie jutro 😉 😀 jak ten czas szybko leci 😀

 • boliviainmyeyes

  5 listopada, 2014

  Piekna rocznica! A tematow do opowiadania nigdy ci nie zabraknie!:)

  • Karolina

   5 listopada, 2014

   Dziękuję bardzo!:)

 • Gadulska

  26 sierpnia, 2014

  5 lat, a ja dopiero wczoraj tu trafiłam – jak to możliwe? 🙂 Życzę wielu przygód do wytropienia na następne 5, 50 i 500 lat, a ja zabieram się do czytania zalinkowanych tekstów 🙂

  • Koralina tropi przygody

   27 sierpnia, 2014

   No właśnie, jak to możliwe? 😉 Dziękuję bardzo i życzę miłej lektury!:)

 • Korpo Stajl

  26 sierpnia, 2014

  Kolejnych pięć…dziesięciu przynajmniej lat!!!

  • Koralina tropi przygody

   26 sierpnia, 2014

   dziękuję!:)

 • ryszard

  26 sierpnia, 2014

  no to gratulacje z okazji piątych urodzin 🙂

  • Koralina tropi przygody

   26 sierpnia, 2014

   dziękuję!:)

Podziel się swoją opinią